Öğrenci Kredi Kartı Nedir? Nasıl Çıkartılır?

/ 13 Aralık 2019 / / yorumsuz
Öğrenci Kredi Kartı Nedir? Nasıl Çıkartılır?

Aileden uzakta üniversite okumanın ne kadar zor olduğuna bu durumu deneyimlemiş olan herkes katılacaktır. Üniversite öğrencilerinin çoğu, maddi ihtiyaçlarının olduğu dönemler kendilerine kredi kartı verecek banka arayışına girmekteler. Öncelikle belirtmek isteriz ki, siz de böyle bir arayış içerisindeyseniz öğrenci olmanız kredi kartı çıkarma hususunda size kesinlikle bir engel değil. Öğrenciyken aynı zamanda tam veya yarı zamanlı bir işte çalışıyorsanız, eğer banka siciliniz bozuk değilse zaten kolay bir şekilde kendinize kredi kartı çıkartabilirsiniz. Sakın “ama ben çalışmıyorum ki! kim verir bana kredi kartı?” diye düşünmeyin. Öğrencilik yapıyorken bursunuz veya krediniz dışında sabit bir geliriniz yokken de kendinize kredi kartı çıkarabilir, maddi ihtiyaçlarınız konusunda kendinizi rahatlatabilirsiniz.

Eğer siz de öğrenci kredi kartı çıkarmak isteyen ve kendinize öğrenci kredi kartı nedir? nasıl çıkarılır sorusunu soran bir öğrenciyseniz, tek yapmanız gereken öğrencilere kredi kartı veren bankaları araştırmaya başlamak ve size en uygun gelen bankanın kredi kartı ürününe başvurmak olacaktır.

Öğrenci Kredi Kartlarının Diğer Kredi Kartlarından Farkı Nedir?

Temel olarak öğrenci kredi kartlarının diğer kredi kartlarından neredeyse çok az farkı vardır. Bu farklar ise genel olarak limitlerinin daha düşük olması ve nakit avans özelliklerinin kullanıma kapalı olmasıdır. Size olumsuz olarak yansıyacak başka hiçbir farkları bulunmamaktadır. Nakit avans özelliğini kredi kartınızı bir dönem boyunca kullanıp borçlarını düzenli olarak ödeyerek bankanızla iletişime geçtikten sonra açtırmayı deneyebilirsiniz. Limit artırım taleplerini de aynı şekilde. Öğrenci kredi kartınızı en başından varsayılan limitten yüksek limitle kullanmak isterseniz, şubeden başvuru yapacağınız sırada bir ebeveyninizi kendinize kefil olarak göstermeyi deneyebilir, eğer kabul edilirse kartınızı varsayılan limitten yüksek limitle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Fakat sıradan bir öğrenci kredi kartı çıkarmak için kesinlikle bir kefile ihtiyaç duymamaktasınız. Hemen size uygun gördüğünüz bir bankanın öğrenci kredi kartına ister internetten, ister sms yoluyla ister ise telefon bankacılığıyla hemen şimdi tek başınıza başvurabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Öğrenci kredi kartı nedir? sorusunu cevapladıysak biraz da bu kartlar nasıl çıkarılır ondan bahsedelim. Bilmenizi isteriz ki ülkemizde üniversite okuyan öğrencilere kredi kartı veren birçok banka bulunmakta. İş Bankası, Akbank, TEB, Yapı Kredi ve daha birçok bankanın öğrenciler için kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Her bankanın ürününe ait farklı kredi kartı limitleri ve diğer birçok farklı özelliği de bulunmakta. Örneğin kimisinde nakit avans özelliği açıkken kimisinde değil. Bundan sonra ise iş size kalıyor, hemen bu bankaların öğrenciler için hazırlamış olduğu kredi kartı ürünlerini incelemeye başlayıp size en uygun öğrenci kredi kartını seçin. İster sms, ister inter sitesi, ister ise telefon bankacılığı yoluyla kredi kartı başvurunuzu yapın!