Heyecanlarımızı, Duygularımızı Anlamak ve Dengelemek

/ 20 Ekim 2019 / / yorumsuz
Heyecanlarımızı, Duygularımızı Anlamak ve Dengelemek

Konu duygularımızı anlamak ve anlatabilmekle ilgili dengeleyici olması gereken güçlü mesajlar oluşturabilmek ise kişisel istenç noktalarımızda gelişimi yakalamak anlatabilmek çok önemli bir neden olmaya başlar . Birçok insanın farkında olmadığını yaşatıyor olma yeteneğine sahip değilsek, oldukça karamsar olan duygusal heyecanlarımızı azaltamamak ve dengeleyici bir yaşam temposu oluşturabilmek bile önemli hedeflerle yaşamamış olmaya başlamak demektir. Duygusal dünyamızın dengelen-mesinde , duyusal noktalarımızın geliştirilmesinde; yakınlaşma-dan vedalaşmamıza sebep olan birçok sonuç yaratan olaylar kopuk bir zaman algısı oluşturuyorsa bizi ihmal etmiş olmaya ve nedensiz sorumsuz-luklarla bir dolu sebep üretebiliyorsak geç kalmamaya özen göstermeli ve zamansallarımızla dikkat gerektirmeye başlamalıyız. Pes etmemek için-de çabalarımızın boşa çıkmaması da an meselesi birçok suskun değişim-lere bırakılmaktadır. Tekrarlayan çözümlerimiz mutlaka bir çıkış yolu oluş-turacak gibi istediğimiz sonuçları bulmamızı sağlayacaktır. Örneğin, Sevdi-ğimiz birini anlamak, yakın bir arkadaşımıza onun hatırladığı bir paylaşımı anımsatmak gibi alışkanlıklar Eğer sevgi ve ilgi ile yaklaşımsal doğamızı ifade etmek istiyorsak çoğalıp gelişecek olan bağlantılarımızla iyi bir hale gelecektir.

İletmek istediğimiz mesaj yine birçok nedenle şekil ve biçim almış durumdadır. Günlük yaşantılarımızı anlatan kısa ifadelerimizde yaşatılması gereken hatırlatıcı olan birçok sembol algısıyla türetiliyorsak ve yine bu istençlerimizde rafa kaldırılmış gibi oluyorsa anladıklarımız da birçok sebeplerle sessiz ve anlamsızlık noktasında kayıp hissini yaşamamıza sebebiyet vermektedir. Heyecan ve uyarım noktalarını geliştiren bir dizi oluşuma ulaşmak kolay gibi görünse de istekliliği sadeleştiren mantık anlayışımızı kaybetmeden düzenleyici olmaya devam etmek önemlidir.

Özlem, sevgi, mücadele ruhu ifadesini kazanmak konusunda ifade zenginliği zayıflamış durumdadır. Daha çok güven ve korunaklı olması gereken özveriye dikkat etmemiz kanıtlayıcı değerlerle güçlenmektedir. Bu durumdan hareketle de ilişki gelişimimiz sağlıklı boyutlarda dengeleyici bir aşamaları ilerletmek zor olanı başarmakla ilgili olmuştur.