Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

/ 7 Nisan 2020 / / yorumsuz
Açık Kapı Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emeklilere verilen bayram promosyonları diğer vatandaşlara verilmiyordu.Bu sene,Ramazan ve Kurban bayramında durumu olmayan öğrenci,aile ve çocuklara devlet tarafından harçlık verilecek.


bayrama 2 ay kala hükümet’ten büyük müjde. milyonlarca kişiye bayram harçlığı ödenecek. hükümet iki bayramda emeklilere verdiği 1000 TL gibi işçi, memur ve işsiz herkese 400 TL bayram parası ve 100 TL çocuk harçlığı gönderecek. ayrıca muhtaç aileye yiyecek ve giyecek yardımı da yapılacak. Not yukarıda verilen bilgiler henüz netlik kazanmamıştır. Fakat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ulusa Sesleniş konuşmasında e-devlet üzerinden Valiliklere yapılacak başvurular doğrultusunda ihtiyacı olan vatandaşlara valilik ve kaymakamlıklar vasıtası ile destek sağlanacağını açıkladı işte tüm detaylar aşağıda.

400 TL bayram harçlığı Açık Kapı yardım başvurusu, hem internet üzerinden e devlet ve acikkapi.gov.tr adresinden hem de vatandaşların valilik ve kaymakamlık yoluyla yapabilir. Cumhurbaşknaı Erdoğan’da bugün yaptığı açıklamada, “Emeklilerimizin en düşük maaşını bin 500 liraya çekerek hem de bayram ikramiyelerini ödeyerek rahatlattık. 2 milyon 300 bin haneye yardım için hazırlıklara başladık. Özellikle yevmiye, günlük kazancıyla hayatını sürdürmek zorunda olan, hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum; valilik veya kaymakamlarımıza telefonla durumunuzu anlatmanız halinde devletimiz her türlü desteği size verecektir.” diyerek 400 TL bayram harçlığı için Açık Kapı’yı işaret etti. bayram harçlığı Açık Kapı başvuru detayları haberimizde.

Bayram Harçlığı AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU E DEVLET

Açık Kapı yardım başvurusu internetten e-Devlet ya da acikkapi.gov.tr sitesi üzerinden yapılıyor.

E DEVLET AÇIK KAPI YARDIM BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

acikkapi.gov.tr üzerinden başvuru yapacak vatandaşlar TC. Kimlik numarası, ad soyad, annenin evlenmeden önceki soyadının ilk ve son harfi ile cep telefonu numarasını doğru bir şekilde girmeli.

ACIKKAPI.GOV.TR ÜZERİNDEN BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN


1-E devlet arama alanı acık kapı
2- hizmet başlığı Valilik hizmeti
3- hizmet alt başlığı diğer
4- açıklama Cumhur başkanımızın açıkladığı
Geliri olmayan tüm herkese her türlü destek verilecektir. yardımından faydalanmak istiyorum
5- İsteğini açıklayın detaylı şekilde