2020 Kurban Bayramı Ne zaman

/ 27 Şubat 2020 / / yorumsuz
2020 Kurban Bayramı Ne zaman

Ramazan Bayramından sonra en çok merak edilenler arasında Kurban Bayramı ne vakit kaç gün sürecek yaşlısından gencine kadar yaza bu bayramın kaç gün süreceği konusu ile ilgili incelemeler yaparak tatil planları içerisine girmeye hazırlanıyor.

Her sene dini tatil olarak da çalışanlar dinlenmiş sevdiklerini ziyaret etme fırsatı buluyorlar. Bu bayramlarda kurbanlar kesilir ve gereksinim sahiplerine dağıtılır, bu bizlerin hem insanlık vazifesi hem de dinimiz de Müslüman Alemin deki yardımlaşmayı vurgular. Sadece bayramlar da değil başka günler de yapılması gerekiyor. Durum iyi olan şahıslar Aile bu hususta daha duyarlı olmaları gerekiyor tabi bu yardımlaşma saklı tutulmalı verdiği bireyi incitmemek adına hem de gösterişe sebep olmayız misal davranış göstergesi izlemiş olursunuz.

  • KURBAN BAYRAMI AREFESİ YARIM GÜN 30 TEMMUZ PERŞEMBE
  • KURBAN BAYRAMI 1. Gün 31 TEMMUZ CUMA
  • KURBAN BAYRAMI 2. Gün 1 AĞUSTOS CUMARTESİ
  • KURBAN BAYRAMI 3. Gün 2 AĞUSTOS PAZAR
  • KURBAN BAYRAMI 4. Gün 3 AĞUSTOS PAZARTESİ

Diyanet İşlerin açıklaması ile tespit edilen Kurban Bayramı Arefe günü tarihi 31 Temmuz 2020 yarım gün olacak çalışan vatandaşlar amacıyla tatil Kurban Bayramı’nın ilk günü 1 Ağustos 2020’de kutlanacak 4 Ağustos pazartesi olarak belirlendi.