Erkekler Evlenmekten Neden Korkarlar?

/ 5 Aralık 2021 / / yorumsuz
Erkekler Evlenmekten Neden Korkarlar?

Erkekler Evlenmekten Neden Korkarlar?

Erkekler Evlenmekten Neden Korkarlar? Günümüzde kadınların erkeklere oranla evlenme arzularının çok daha fazla olduğu veriler ile kanıtlanmıştır. Kadınlar âşık oldukları adamlar ile ömür boyu bir hayat geçirmeyi isterlerken bazı durumlarda erkekler bu duruma karşı çıkabilir. Hatta günümüzde çoğu ilişki kadınların evlenmeyi istiyor olması sebebiyle de sona ermektedir.

Kadınlar Çok Mu Duygusal Yoksa Erkekler Evlenmek Mi İstemiyor?

Oldukça merak edilen sorulardan biri olan erkekler evlenmekten neden korkarlar? sorusunun cevabı birçok kadının merakını uyandırıyor. Kadınların %60’ı beyinlerinden çok kalplerini dinlerler. Aslında bir kadının evlenmeyi istiyor oluşu oldukça doğal bir istektir. Fakat kimi zaman erkekler evlenmeyi istemeyebilirler. Bunu kimisi korkaklık diye adlandırırken kimisi de rahatlıktan vazgeçemediklerinden erkeklerin evlenmek istemediklerini düşünürler.

"<yoastmark

Erkekler Rahatlıklarına Düşkündür

Erkekler evlenmekten neden korkarlar sorusunun başlıca cevapları arasında rahatlıklarına düşkün olması gelir. Erkekler kadınlara oranla evlilik denildiği zaman bir adım geri kaçmalarının sebebi aslında rahat olmalarıdır. Erkeklerin hepsi olmasa da bazıları tek bir kadına bağlı yaşamak istemezler. Gece hayatını sever, birçok farklı arkadaşlıklar edinip eğlenmek isterler. Sabahlara kadar gezmek eğlenmek gibi düşünceleri de vardır. Fakat bu durum evlenince çok daha az yaşanacağını bildiğinden evlenmek istemezler.

Evlilik Onlar İçin Çok Büyük Bir Adımdır

Bazı erkekler için evlilik oldukça ciddi bir adımdır. Bir kişiyle sürekli aynı evde olmak, onunla yemek yemek, içmek, uyumak, hareket etmek bazı zamanlarda onlara acı verici gelebilir. Özellikle anneleri tarafından güzellikle büyütülen erkeklerin korkulu rüyaları evliliktir. Çünkü artık erkekler tek bir birey değil bir aile kuracaklardır. sorusu aslında büyük bir soru olsa da bu durum bazı erkekler için geçerlidir. Kimi erkek gerçekten evlenmekten korkup uzak dursa da kimi erkek evlenmek için can atabilir. Bunun sebebi o erkeğin duygusallığından kaynaklı olabilir. Aynı şekilde karşısındaki kadını sevme derecesine bağlı olarak da değişebilir.Oysaki evlilik herkes için oldukça güzel ve mutlu bir süreçtir. Bu yüzden evlilik hakkında konuşulan olumsuz düşüncelere kulak asmamak oldukça önemlidir. Erkekler her ne kadar genel olarak evlilikten korkuyor gibi görünse de aslında bu alacakları sorumluluklar nedeni ile yaşadıkları strese bağlıdır.