Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

/ 28 Eylül 2019 / / yorumsuz
Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından biri arasında yerini alan Ziraat Bankası’nın müşterilere sunmuş olduğu döviz hesabı açılışı hakkında bilgiler ve döviz hesapları hakkında detaylı bilgilere bu makalemizde yer vereceğiz.

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Nedir?

Döviz hesabı vadeli ve vadesiz olarak iki türe ayrılmkatadır. Vadesiz döviz hesabı genel olarak döviz cinsinden para transferleri olarak kullanılmaktayken, vadeli hesaplarda ise günlük ve aylık bazlı olarak bazı getirileri bulunmaktadır.

Döviz hesabı açan ve kullanan kişiler genel olarak alım ve satım işlemleri ile ilgilenirler. Piyasadaki güncel kurları takip ederek dolar ve euro ya da diğer para birimlerinde işlemler yapabilirler. Bu işlemleri Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu mobil bankacılık veya internet şubesi ile yapabilmek mümkündür.

Ziraat Bankası Döviz Hesabını Nasıl Açabilirim?

Bunun birkaç yöntemi bulunmaktadır. İlk olarak ikamet etmekte olduğunuz il veya ilçelerde yer alan Ziraat Bankası şubelerine uyrayarak, nüfus cüzdan belgeniz ile işlem sağlayabilirsiniz. Eğer daha önce Ziraat Bankası müşterisi olmuşsanız, internet şubesinden hesaplarım menüsünden yeni hesap oluştur adımlarını takip ederek hesap açabilirsiniz.

Döviz hesabı açılışını yaparken işlem yapacağınız para birimini seçmeniz gerekmektedir. Eğer dolar ile işlem yapmak isterseniz doları, euro ile işlem yapmak isterseniz euro para birimini seçmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası döviz hesabı kullanan müşteriler için 3 aylık dönemde 7,5 $ kesinti olarak hesap işletim ücreti masrafı tahsil etmektedir.