Zencefil ve Kefir Kokteyli İle Nasıl Kilo Verilir?

/ 29 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Zencefil ve Kefir Kokteyli İle Nasıl Kilo Verilir?

Yaz tam hızıyla devam ediyor. Ancak güzel, elastik, zarif ve ince bir vücut üzerinde çalışmalar durmuyor. İşte bu nedenle sizlere fazla kiloyu kaybetmenin orijinal bir yolunu önermek istiyoruz. İlk başta zencefil ve kefir kokteylinin, keskin ve baharatlı aroması sizi korkutabilir. Ancak, etkiyi gördükten sonra, koku alma duyunuzun kaprisini yeneceksiniz.

Kefir ve Zencefil Kokteyli İçin Neler Gerekli?

  • 200g kefir, yüzde 1’den fazla olmayan yağ içeriği
  • 1 çay kaşığı tarçın tozu
  • 1-2 çay kaşığı rendelenmiş zencefil
  • 1 tutam kırmızı acı biber

Kefir ve aromatik baharatları iyice karıştırın. İçeceğiniz hazır. Eğer sadece kefir ve zencefil kokteyli ile bir diyet planlıyorsanız, içeceğinizi her porsiyonu kullanmadan hemen önce taze olarak hazırlamalısınız.

Kefir ve Zencefil Kokteylinin Doğru Kullanımı İçin Öneriler

Kefir ve zencefil kokteyli için doğru kullanım görüşleri ayrıldı. Bazı beslenme uzmanları, yemeklerden 15-20 dakika önce tüketilmesi gerektiğini öneriyor. Bunu, kokteyldeki bütün baharatların iştah kapatıcı kabiliyetine sahip olduğu gerçeği ile açıklıyorlar.

Öte yandan zencefil, tarçın ve karabiber ile terbiye edilmiş kilo vermeye yönelik kefirin, yemekten sonra içildiğinde, zencefil ve kefir kokteylinin metabolizmayı hızlandırdığına inanıyorlar. Yöntemlerden birini, tercihleriniz ve duygularınızla uyumlu olana göre kendiniz seçmelisiniz.

Kefir ve Zencefil Kokteylinin Sonuçları

  • Temel olarak, zencefil, tarçın ve acı biberle yapılan kefir kokteyli ile kilo kaybı, ayda 3-4kg olarak gerçekleşir.
  • Kefir ve zencefil kokteylinin büyük bir avantajı, normal beslenmenizde kısıtlama gerektirmemesidir.
  • Düzenli olarak baharatlı kefir kokteyli kullanarak, size istenen sonucu verebilecek ve getirecek diyetlerden kaçınabilirsiniz. Kefir ve zencefil kokteyli, kilo vermeye, başarmaya ve etkiyi kaydetmeye, bağışıklık sistemini ve tüm vücudu güçlendirmeye