Yüz Yogasının Faydaları

/ 2 Ekim 2020 / / yorumsuz
Yüz Yogasının Faydaları

Bu aralar sık sık duyduğumuz yüz yogası vücudun bazı bölgelerinde yapılmaktadır. Daha çok gevşeyen kasların sarkmasından dolayı yapılan bu yüz yogaları cilt gerdirme işlemi yapmak istemeyen estetik yapmak karşıyım diyenler bu yüz yogasına yönelmekteler. Yaşın ilerlemesi ile yüzdeki kaslar gevşer ve cildin alt yüzeyindeki kolajen yağ dokusunun yok olması birlikte cilt kaslarının sıkılığını kaybetmesi kadınlar tarafından yüz yogası yapma mücadelesine girmekte buluyorlar.

Dudak üstü kırışıklıkları için yüz yogası

 

Dudak üstü kırışıklıkları için yüz yogası hareketi için bir adet kalem bulundurmalısınız. Kalemi dudaklarınızın arasına alarak ve yuvarlayarak öne arkaya daireler çizin. Bu Dudak üstü kırışıklıklarını yogasını yaparken hareketlere dikkat etmelisiniz. Hareketi yaparken başka bir bölgeyi kırıştırmamaya özen gösteriniz. Kalemi yuvarlarken yanaklarınızı gülümser gibi yukarıya kaldırınız. Bu hareketi düzenli yapmanız esnasında dudak üstü kırışıklarınız yok olur ve daha gergin bir görüntüye sahip olursunuz.

Boyun ve alt yanak için yoga

 

Boyun ve alt yanak için yoga hareketlerinde bize gerekli olan malzeme bir kaşık yardımcı olacak. Kaşığı dudaklarınızın içinde tutun   alt dudağınızla birlikte çenenizi öne doğru uzatın. Bunu şekilde yaparken yukarıya bakmalısınız. Boyun bölgenizdeki ve gıdınızdaki gerilimi acıyan bölgenizde hissediyor. Boyun ve alt yanak için yoga hareketi her gün düzenli olarak yaptığınızda boyun, çene, gıdı ve alt yanaklarınızdaki farkı görmüş olacaksınız.

Kaşları kaldırmak için yüz yogası

Kaşları kaldırmak için yüz yogası hareketi yapmak sadece ellerimize ihtiyacımız var. Yapılış şekli İki elinizin avuçlarını veya üç parmağınızı kaşlarınızın üstüne iyice bastırın ve iki kaşınızı aynı oranda ve aynı vakit de yukarıya doğru çekin. Ardından kaşlarınızı yukarıda tutarak bu kez de yukarıdayken kaşlarınızı çatın. Kaşları kaldırmak için yüz yogasında dikkat edilmesi gereken konu alnınızı kırıştırmamaya dikkat edin. Kaşları kaldırmak için yüz yogasında fark edecek kadar gergin kaşlara sahip olacaksınız.