Yüz Hatlarına Göre Makyaj Teknikleri Nelerdir?

/ 14 Ocak 2022 / / yorumsuz
Yüz Hatlarına Göre Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Yüz Hatlarına Göre Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Yüz Hatlarına Göre Makyaj Teknikleri Nelerdir? Kadınlar makyaj yaparken kusursuz ve daha güzel görünmesi için bazı hilelere başvurabilirler. Birey yüz hatlarına göre makyaj teknikleri nelerdir bilir ise daha güzel bir makyaj elde edebilir. Yüz hatlarının makyajda önemi oldukça büyüktür. Doğru teknikler ile yapılan makyaj daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Burun, çene, yanak ve göz için her hattın belirginleşmesi veya geri planda kalması yapacağınız makyaj sonucu elde edilir.

Yüz hatlarının birçok çeşidi bulunmaktadır bunlardan bazıları ise şunlardır; oval, kare, yuvarlak ve uzundur. Yüz hatlarına göre makyaj teknikleri nelerdir diye baktığımızda en doğru yöntemler olarak şunlar karşımıza çıkar. Oval yüz hattına sahip kadınlar yüz hatlarını daha orantılı gösterecek bir makyaja ihtiyaç duyarlar. Alın genişliği fazla olan bu yüz hattında saç diplerine yapılan kontür uygulaması ile daha az geniş göstermek mümkündür. Allık uygulamasının ise yapılacağı en doğru yer ise gülümsemeniz ile ortaya çıkan yanaklarınızın üst kısmı olacaktır.

Kare Yüz Hatlarında sahip Olanlar İçin Makyaj Teknikleri

Kare yüz hatlarına sahip kadınlar ise alın ve çene genişliğini kapatacak kontür uygulaması yapması gerekir. Yüzlerini daha uzun göstermeleri gerekir bunun için aydınlatıcıyı uygulayacakları en doğru yer alnın orta kısmı, elmacık kemikleri ve çenenin orta kısmına yapmaları yüz hatlarını daha da belirginleştirecektir. Doğru teknikler ise yüzünüzü daha belirgin hatlar ile ortaya çıkarabilir dikkat çekebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Hatlarına sahip Olanlar İçin Makyaj Teknikleri

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınlar için en doğru kontür yöntemi alın ve çene kısmın daraltmaya yönelik olmalıdır. Şayet aydınlatıcı alnın ortasına ya da çeneye uygulanırsa yüz normalinden daha uzun görünür. Uzun yüz hatlarında ise alın oldukça geniştir bunun için alnı daraltacak olan saç diplerine kontür uygulaması tercih edilebilir. baktığımıza her yüz şekline göre farklı uygulamalar yapılmaktadır. Bu uygulamalar ile yüz hatlarınızı ön plana çıkarmak mümkündür.

Göz yapınıza göre de eyeliner çekerek ön plana çıkarabilirsiniz. Burun için de yapılması mevcut olan kontür uygulaması ile burnunu daha küçük göstermek mümkün olmaktadır. Doğru bir makyaj ile kendinize en uygun makyajı yapabilirsiniz.