WhatsApp’ta Mesajlar Otomatik Silinecek

/ 29 Aralık 2019 / / yorumsuz
WhatsApp’ta Mesajlar Otomatik Silinecek

Popüler mesajlaşma ve konuşma uygulaması WhatsApp için karanlık mod beklentileri sürerken, uygulamaya oldukça kullanışlı yeni bir özellik ekleniyor. WhatsApp mesajlarının silinme süresi ile ilgili bu yeniliğin kullanıcılar için büyük kolaylık sağlaması bekleniyor. Ayrıca, bu yeni özellik ile birlikte WhatsApp mesajlarının telefonunuzda daha az bir yer işgal edeceği düşünülüyor.

Mesaj Silme Süresi Kullanıcılar Tarafından Belirlenebilecek

WhatsApp tarafından hem Android hem de iOS için yeni güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Beta güncellemelerinde görülen yenilik, WhatsApp mesajlarının belirli bir süre sonra depolandıktan sonra otomatik olarak silinmesini içeriyor. Ayrıca, mesaj silme süresi kullanıcılar tarafından ayarlanabileceği için, bu özelliğin oldukça kullanışlı olacağı tahmin ediliyor..

Grup Mesajları Artık Telefonunuzda Yer Kaplamayacak

Daha önce Android için planlanan beta güncellemelerinde grup konuşmalarına otomatik mesaj silme özelliği gelmişti. Sonrasında ise tüm mesajlar için yer ve zaman seçeneklerinin ilave edildiği görülmüştü. En son yayınlanan WhatsApp iOS Beta güncellemesi, aynı özelliğin bireysel sohbetler için de yayınlanacağını gösteriyor. Ayrıca, grup mesajları da bu yeni özellik ile birlikte sorun olmaktan çıkıyor. Grup yöneticilerinin gerekli olan mesajları silebilme zamanlarını belirleyebilmesi telefonların depolama alanlarını oldukça rahatlatacak gibi görünüyor. Diğer taraftan, mesaj silme özelliğinin istenildiği zaman kolayca devre dışı bırakılması da mümkün olabiliyor.

Şimdilik grup mesajlarında aktif olarak kullanılan bu özelliğin bireysel mesajlaşmalar için ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.