Ufkunuzu Genişletecek Kişisel Gelişim Kitapları

/ 12 Ekim 2019 / / yorumsuz
Ufkunuzu Genişletecek Kişisel Gelişim Kitapları

Herkes yaşamında ve kariyerinde başarılı olmak ister. Belki de bu sebeple kişisel gelişim kitapları dünya çapında ilgi görüyor. Hatta belgesel, seminer ve toplantıların da eklenmesiyle büyüyen bir sektör olduğunu söyleyebiliriz. Elbetteki her kişisel gelişim kitabı farklı noktalara odaklanıyor. Bu listede daha çok sizi faklı açılardan düşünmeye sevk edecek kitaplar bulunuyor.

İktidar: Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası

Biraz karanlık ve fazlasıyla gerçekçi bu kitap her türden güç ilişkisine dair kapsamlı bilgi veriyor. Politikacılardan bilim adamlarına, tüccarlardan mucitlere pek çok insanın güce ulaşmadaki serüvenini anlatıyor. Robert Greene ve Joost Elffers oldukça farklı olan bu kitağ sayesinde dünya çapında üne kavuştular.

The Secret (Sır)

Zihnimizi işgal eden olumsuz düşünceler, bilinçaltımıza işleyen korkular ve pek çok moral kırıcı inanç insanların hedefine ulaşmasına engel olmaktadır. Rhonda Bryne, sadece olumlu düşünce ile kişinin hayatını değiştirecebileciğini iddia eden bu kitabı yazdığından beri insanlar bu konuları gündeme almaya başladılar. Bu sayede olumsuz duygu ve düşünceleri değiştirerek özgüvenli bireyler haline gelmenin önemi daha iyi anlaşıldı.

Rhonda Byrne, olumlu düşüncenin gücünü Çekim Yasası adı verilen kavramla açıklıyor. Aynı zamanda ünlü kişisel gelişim ustalarından alıntılarla bu fikri destekliyor. Daha sonra aynı isimle bir belgesel-filmide çekildi ve kitabın tanıtımına büyük ölçüde faydası oldu.

Düşün ve Zengin Ol

Napoleon Hill, olumlu düşünce ve özgüven kavramlarının önemini ilk fark eden isimlerden bir tanesidir. Bu da onu kişisel gelişim türünün öncülerinden bir haline getirdi. Düşün ve Zengin Ol kitabı, 1937’de yazılmasına rağmen halen yüksek satış oranlarına sahiptir. Hatta çoğu insan için bir başucu kitabıdır.

Beden DiliJoe Navarro

Sosyal ortamlarda çok işinize yarayacak bu kitap hem kendi tepkilerinizi hem de karşınızdaki insanların tepkilerini anlamlandırmanıza yardımcı olur. Beden Dili, evrensel ve her insandaki içgüdüsel davranışlara dayananır. Bu kitap sayesinde temel ilkeleri ve kavramları öğrenebilir, gündelik hayatınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gizli İkna Taktikleri

Kariyerinde ilerlemek isteyen kişilerin çoğunlukla iletişim ve ikna kabiliyetleri üzerinde çalışmaları gerekir. Gizli İkna Taktikleri, bu alanda oldukça iyi bir kaynak sunuyor. Kitabın yazarı Kevin Hogan beden dili ve sözel iletişim konusunda önemli bir uzmandır. Özellikle satış ve pazarlama sektöründe çalışanlar mutlaka bu kitabı okumalılar. Bu sektörlerde çalışmayanlar ise insanları anlamak ve etkili iletişim kurmak için okumayı tercih edebilirler.

NLP El Kitabı

NLP teknikleri, kişisel gelişimin popüler başlıklarından bir tanesinidir. Harry Alder’ın NLP El Kitabı’ndan bu alana dair ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. NLP’nin ne kadar kapsamlı ve önemli olduğunu göstermesiyle etkiliyeci bir kitap olmuş.

Tavsiye

Narsist Ne Demektir?