Tüylerden Kurtulmanın Yöntemleri

/ 30 Eylül 2020 / / yorumsuz

Tüy nasıl sarartılır bu konuda sizlere yardımcı olmak adına bilgiler tavsiyelerde bulunmak isterim. Tüm bayanları rahatsız eden tüylerden kurtulma yolları elbet de ki var. Evde doğal yolla tüy sarartma yolları neler? Ağrısız ve acısız olarak nasıl yapılır bunun yöntemleri nelerdir bu konuda tüylerinden kurtulmak isteyenler buradaki yazımızdan makalemizden faydalanabilirler. Tüy sarartma yöntemleri arasında en kolay ve pratik olan yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

İstenmeyen tüyler bayanların en nefret ettiği durumlar arasında yer alır.  Özellikle yaz sıcaklarında bu durumdan oldukça sıkılan ve oldukça can sıkıcı bir hale gelen bu durumdan ağrısız ve acısız bir şekilde kurtulmayı kim istemez ki.  Ayrıca da ekonomik hem de kolay bir şekilde tüylerinizi evde sarartabilecek yöntemler varken. Nasıl mı? Sizlere evde doğal yolla tüy sarartma yollarının neler olduğunu derledik ve sizlerle paylaşmak için heyecanlanıyorum. Bu 2 yöntem sayesinde kısa süre istenmeyen tüylerinizden kurtulacaksınız

Oksijen Suyu ile Tüy Sarartma Yöntemleri

Oksijenli su, Pamuk malzemelerinden oluşmaktadır.

HAZIRLANIŞI:

 

Tüylerinizi sarartmak için yapacağınız ilk yöntemlerden biri oksijenli su hazırlamak. Yapmanız gereken ilk şeylerden biri tek şey, oksijen suyundan pamuğa dökmek ve sarartmak istediğiniz bölgeye uygulamak. Hepsi bu karışımlarla harika bir uygulama yaparak bu tüylerden kurtulma şansınız var. Tüylerinizin hızlı bir şekilde sararmasını istiyorsanız, örneğin kolunuza oksijenli su sürüp 25 dakika kadar güneşte bekleyin. Güneş tüylerin kısa sürede sararmasını sağlayacaktır.

 

Limon

1 adet limonun suyu, yarım bardak su malzemeleri ile bu karışım haline getireceğiz.

 

HAZIRLANIŞI:

Bir diğer yöntem ise limon suyu uygulamaktır. Nu uygulama çok basit ve pratik bir uygulama. Bir kasenin içerisine suyu ve taze sıkılmış limonun suyu koyup karıştırın ve uygulamak istediğiniz bölgeye sürün. Dikkat etmeniz gereken tek şey yüzünüze uyguluyorsanız küçük bir yerde test ediniz. Limona alerjiniz olabilir. Bu açıdan da yüzünüzde tahriş, kaşıntı ve şişme olabilir. Bu açıdan da dikkat etmekte fayda var.