Türkiye’de Tercih Edilebilecek En İyi 5 Kamp Yeri

/ 8 Kasım 2018 / / 1 Yorum
Türkiye’de Tercih Edilebilecek En İyi 5 Kamp Yeri

Türkiye, üç tarafı denizlerle çevrili ve birçok yayla, plaj ve orman ile tatil için tercih edilen bir ülke olduğundan birçok kamp alanı da bulunuyor. Bu nedenle Kelebekler Vadisi gibi birçok farklı alanı tercih ederek kamp kurma ve tatil yapma şansına sahipsiniz. Kelebekler Vadisi, kaplan desenli kelebekleri, yürüyüş yolu, şelaleler ve vadisi ile müthiş bir manzara ve huzur sağlıyor. Kamp için tercih edilecek en gelişmiş tesislerden biri olan Kelebekler Vadisi’nde yemek, tuvalet ve kamp fiyatları uygun bir tatil sağlıyor. Vadide kamp gerçekleştirmek için ahşap evler, çadır kampı ve bungalowlar gibi seçenekler bulunuyor.

Ege’nin En İyi Kamp Yerleri

Türkiye’nin tatil cenneti olarak görülen Ege Bölgesi’nde en iyi kamp yerleri arasında Cunda Adası görülebilir. Yeryüzünde bir cennet olarak bilinen Cunda Adası’nda farklı kamp tesisleri, orman içinde kamp alanları ve sahilde kamp alanları bulunuyor. Adadaki tesislerde rezervasyon yaptırabilir veya kendi çadırınız ile elektrik ve su kiralama işlemi yer kiralama işlemi yaparak kamp kurabilirsiniz.

Yine Ege Bölgesi’nden Çanakkale’ye doğru uzanan kısımda Bozcaada kamp için uygun bir bölge oluşturuyor. Bozcaada plajlarında resmi kurumlar ya da özel kurumlar tarafından ayrılmış kamp alanlarında çadır kampı veya karavan kampı sağlayabilirsiniz. Bozcaada muhteşem manzarası, temiz denizi, bağları ve tarihi bölgeleri ile hem kamp hem tatil için doğru bir bölge sağlıyor.

Ormanlarda Huzurlu Bir Kamp İçin Doğru Alan

Sadece deniz manzarası değil ormanlar, şelaleler ve nehirler kenarında huzurlu bir kamp yapmak için tercih edebileceğiniz doğru bölgelerden birisini de Kazdağları oluşturuyor. Kazdağları bölgesinde Ayazma, Hasan Boğuldu veya diğer bölgeleri tercih edebilirsiniz. Bu bölgelerde şelalenin kenarında ormanın mis gibi havasıyla huzurlu bir kamp yapabilirsiniz.

Karadeniz bölgesinde Yaylalarda sunulan kamp imkanları için de Trabzon’da Hıdır Nebi Yaylası tercih edilebilir. Dağların zirvesinden ormanları gören ve yemyeşil doğasıyla şehirden ve stresten uzak bu bölgede şenlikler ve sağlıklı beslenme kültürü ile kamp gerçekleştirebilirsiniz. Akçaabat ilçesine bağlı Hıdır Nebi Yaylası, Trabzon merkezine çok yakın bir mesafede bulunuyor.

Türkiye’de Tercih Edilebilecek En İyi 5 Kamp Yeri (1 Yorum)

  1. Kamp olayı gerçekten de bambaşka. Daha önce kamp yapmamış insanlar bunu kesinlikle anlayamaz. Ayrıca Çanakkale Gelibolu’da da çok güzel kamp alanları bulunuyor. Tavsiye ederim.