Tatil Çantasında Neler Olmalı? | 2019

/ 27 Ocak 2019 / / yorumsuz
Tatil Çantasında Neler Olmalı? | 2019

Tatil bavullarının hazırlanmaya başladığı bu günlerde tatil çantasında neler olmalı diye merak edenler için bir liste hazırladık!

Tatil bavullarınızı artık gereksiz yere doldurmaktan kurtulun. Gereksiz bir alışveriş yapmadan ve orada hiç giyinmeyeceğiniz kıyafetleri boş yere yük etmeden çantanızı hazırlayabilirsiniz. Peki tatil çantasında neler olmalı? Neler olmamalı?

Temel ihtiyaçlarınız kuşkusuz iç çamaşırı, yedek kıyafet ve gecelik olacaktır. Tabi bikini ve havlunuzu da unutmamalısınız. Ancak gideceğiniz yere göre değişen fiyatlar söz konusu olsa da, neredeyse her yerde sabit fiyatla satılan marketlerden güneş kreminizi satın alabilirsiniz.

Tatilde makyaj yapıyorsanız mini bir makyaj seti kullanabilirsiniz. Suya dayanıklı makyaj malzemeleri kullanarak, plajda da bakışlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Bu çantanız ne kadar küçük ve az yer kaplarsa o kadar iyi olacaktır.

Hangi Kıyafetleri Almalı?

Tatil çantasında olması gerekenler bir klasik abiye, bir stiletto, sandaletleriniz ve günlük giyim için tercih edeceğiniz kıyafetler olabilir. Eğer gittiğiniz yerde alışveriş yapma niyetiniz varsa çok fazla kıyafet taşımanıza da gerek kalmayacaktır. Farklı kıyafetler tercih eden biriyseniz en sık giyindiğiniz parçaları alabilirsiniz. Ayrıca iki şort ve 4-5 bluz her yerde giyinebileceğiniz kıyafetler olacak demirbaşlarınız olabilir.

Diğer İhtiyaçlar

Mini bir dikiş seti, havlu, kişisel malzemeleriniz, şarj aleti, fotoğraf makinesi, yara bandı, diş fırçası ve diş macunu, kullandığınız ilaçlar varsa bu ilaçlar ve nemlendirici kremleriniz çantanızda olmalıdır. Bu ürünlerin yanında işlevsel bir sırt çantası almanız da size büyük yardım edecektir. Plaja ya da gezmeye çıktığınızda kullanacağınız sırt çantasında birçok gereç ve ürün depolayabilirsiniz.

Bavullarınızı çok doldurmanız değil, gerekli ürünlerle doldurmanız gerekir. Birçok kişi hiç giyilmeyecek ürünlerle bavul hazırlama hatasına düşebilir. Bu yüzden gerçekçi olun ve yüklerinizi boşaltmaya gittiğiniz tatilde bavulunuzu yüklenmeyin.