Sütyen Takmak Sağlığımızı Zararlı Mı?

/ 16 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Sütyen Takmak Sağlığımızı Zararlı Mı?

Belli bir noktada Sütyen takmanın yararlı olduğunu belirtmek isterim. Çünkü küçük göğüslü bayanlar destekli Sütyenler ile daha hoş olabilecekleri düşüncesi ile de daha özgüvenli ve güzel hissetmelerine yardımcı olur. Göğüsleri büyük olan kadınlar ise Sütyenler sayesinde daha fit olarak güzel görünüm elde etmiş olurlar. Fakat yaşadığınız bu özgüven o anlıktır.

Eve gittiğinizde o Sütyeni çıkarıp rahatlamak istediğiniz zaman büyü bozulacaktır. Yani aslında yaşadığınız sadece psikolojiktir. Bayanların küçük göğüslü olun ister büyük olsun kendinizi olduğunuz gibi kabul etmelisiniz ve kendiniz ile barışık olmasınız. Sütyenin olduğu sürece kendinizi hep fit hissedeceksiniz. Sütyen takmamak aslında tamamen size kalmış bir seçenek ve siz bunu isteyerek kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.

Ancak tüm önyargılarınızdan atarak ve Sütyen giymeden rahatça gezebileceğinizi bir düşünün ve neden Sütyen giymemeniz gerektiğini aklınıza getirin. Sütyen takmayan bayanlar daha mutlu çünkü kendileri ile barışıklar. Ancak Sütyenin en sıcak havalarda bedenimizi saran ve sıkan hissi verirler. Şayet ki göğüslerinizin sarkıklığından dolayı da takmak mecburiyetinde iseniz bu duruma spor ile kalıcı bir çözüm bulabilirsiniz.

Amerika’da yapılan bir çalışmaya göre Sütyen takmayan bayanlar içerisinde göğüs kanserine yakalananların sayısı göğüs kanserine yakalanan erkekler ile aynı çıktığı ortaya çıktı. Bu açıdan da göğüs kanseri hastalığı da bayanlar ile özdeşleştirilmiş bir hastalıktır. Fakat bu hastalığa erkekler de olabilir. Sütyen takmamak hiç düşünmemiş ve günde 7 saat en azından Sütyen takan bayanlar arasında ise göğüs kanseri hastaları oranı ise oldukça fazladır. Göğüs kanseri olan bayanların 4’te 3 ü uyurken bile Sütyen takarken aslında bu oranı artırmaktalar.

Sütyen taktığınız anda göğüs bölgeniz daha çok fazla sıcaklıkta kalır. Bu esnada da göğüslerinizde kansere neden olan prolaktin hormonu daha fazla şekilde üretilmeye başlar. Ayrıca Sütyen göğüslerinizi tembelliğe çeker ve sarkmalarına neden olur. Güzel görünmek için Sütyen takmanıza gerek yok. Toplumun beyninize işlettiği güzel yargısı tamamen bir kabulleniştir. Sütyen takmayan kadınlar daha sağlıklı ve daha rahat olurlar.

Tavsiye

Kavunun Hiç Bilinmeyen Faydaları