Sosyal Sorumluluk Projelerinde Kadınların Önemi

/ 2 Ocak 2019 / / yorumsuz
Sosyal Sorumluluk Projelerinde Kadınların Önemi

Kadınlar sadece siyasal alanda değil, diğer tüm alanlarda da yükseklere ulaşabileceklerini fark etmelidir. Gücünün farkında olan kadın üstlendiği her görevi hakkıyla yerine getirecektir. Kadınlar sayesinde dünyada muazzam değişiklikler olacağından şüphemiz yok. Bunu yapmak içinde kendilerine inanmaları ve eğitimlerine mümkün olduğunca dikkat etmeleri gerekir. Dolayısıyla kendi gücünü fark eden kadın, zihniyetleri değiştirmek için çaba gösterecektir. Bu çok zahmetli gibi görünse de, asla imkansız değildir. Önce kendini değiştirmekle işe başlamalı ve daha sonra etrafına faydalı olacak işlere el atmalıdır. İşte bu açıdan bakarsak, özellikle sadece siyasal alanda veya iş yaşamında değil sosyal sorumluluk projelerinde kadınların önemi oldukça fazladır.

Sosyal Sorumluluk ve Farkındalık Projeleri

Bir kadının temel işlevi değişmeden kalır. O bir anne, bir eş, bir kamu veya politik şahsiyet, bir meslektaş ve en önemlisi barışçıl insandır. Onlara farklı pencereden bakmayı başaran erkekler sayesinde, kadınlar kendi değerini anlayıp, ortaya farkındalık oluşturacak projeler sunabilmektedir.

Özellikle sosyal sorumluk ve farkındalık projeleri sayesinde, kadın gücüne inanan kuruluşlar, firmalar, dernekler vardır. Bu projelerde de aktif olarak yer alan bayanlar, hemcinslerine destek verip, onları hayata kazandırmayı hedeflemektedir. Böylece kadınlar sosyal alanda başarılı bir şekilde geliştikçe, toplum gücünün temeli olarak, popüler kültürdeki değişimlerin kahramanı olacaktır.

Sosyal Projelerde Yer Alan Kadının Faydaları Nelerdir?

Sosyal sorumluluk projelerinde kadınlar, ailesine, hemcinslerine, eşine, kısacası tüm varlığa desteği olmaktadır. Oluşturulan bazı sosyal projelerde, kadınlara yönelik istihdam oluşturdular, çocuklara sporu sevdirdiler, şiddet gören bayanlara destek verdiler, çocuk gelinlere “Hayır” dediler, teknolojide, girişimcilikte, sağlıkta, eğitimde yani birçok alanda sosyal projelerde yer alarak, topluma farklı bakış açısından bakmayı öğrettiler. Bu projeler sayesinde birçok insanın hayatına devasa dokunuşlar oluşturdular. Dolayısıyla her kadın, hayatı güzelleştirmek istiyorsa, bir hayata dokunabilmelidir. Bunu da en güzel sosyal sorumluluk projeleri oluşturarak, insanlara ulaşmaya çalışmalıdır.