Sivilcelere Karşı Salisilik Asit

/ 13 Eylül 2020 / / yorumsuz
Sivilcelere Karşı Salisilik Asit

Sivilce sorunundan şikayetçi iseniz muhtemelen salisilik asit adını pek çok kez duymuşsunuzdur. Sivilce karşıtı olarak savaşan bu bileşen pek çok cilt bakım ürününün formülünde de olumlu başarılar elde etmekte. Fakat ki salisilik asit pek çok faydaları vardır. Bu yazımızda da bunlardan bahsedeceğiz. Salisilik asit bileşeninin cilt bakımında oldukça çok faydaları hakkında daha fazla bilgiler yer almakta.

Salisilik Asit Nedir?

Salisilik asidin cilt bakım faydaları salisilik asidi hakkında bilgi vermek istiyorum. Salisilik asit bir tür beta hidroksi asittir (BHA). Bir tazeleyiciye ihtiyacınız varsa, BHA’lar eksfoliant görevi yapar, yani cildinizi ölü cilt hücrelerinden kurtarır.

Uzmanlara göre, salisilik asit cilt bakım ürünlerinde en çok kullanılan ve tercih edilen olarak kullanılan BHA’dır. Ayrıca da salisilik asit gerçekten olağan üstü faydaları vardır. Salisilik asit ne işe yarar ve cildinize nasıl yarar sağlar bu konulara değinerek cevaplar arayacağız. Uzmanların görüşüne göre, akne için salisilik asit yaygın bir tedavi türüdür. Cildin yüzeyinde ölü deri hücrelerin birikmesini ve gözeneklerin tıkanmasını yok eder.

Uzmanlar salisilik asit gibi BHA’ların zaman içinde sürekli kullanımla cildin genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabileceğini belirtmektedir. Bahsettiğimiz bu faydaları elde etmek için arayabileceğiniz bir dizi salisilik asit ürünü bulunmaktadır. Fakat bileşeni yüz temizleyicileri, nemlendiriciler, yüz fırçaları, temizlik bezleri ve temizlik ped lerinde tercih edebilirsiniz. Salisilik asit ile yapılmış olan cilt bakım ürünlerini kullandıkça cildinizin nasıl tepki verdiğini görmek için önce herhangi bir cilt bakım ürününü küçük bir vücudunuzda ellerinizde deneyebilirsiniz.

Akne sorunları için cilt bakımlarınızda da rahatlıkla tercih edebilir salisilik asit ekledikten sonra aknelerin temizlemeye başlamasının zaman alabileceğini (dört ila sekiz hafta arasında) uygulamalısınız.

Salisilik asit gibi BHA’larla yapılmış olan cilt bakım ürünlerini kullandığınızda, cildinizi güneşe daha duyarlı hale getirebildikleri için uygun güneş koruma yöntemleri ile de destekleyebilirsiniz. Günlük olarak 30 veya daha yüksek bir SPF’ye sahip geniş spektrumlu bir güneş kremi tercih edebilir, güneşte geçirdiğiniz süreyi kısa tutmaya çalışın.