Sarışın Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı

/ 14 Ekim 2020 / / yorumsuz
Sarışın Bayanlar Nasıl Makyaj Yapmalı

 

Her zaman esmer tenli bayanlara göre beyaz tenli kadına makyaj yapmak çok daha zordur neden derseniz beyaz ve sarışın bayanların makyaj kalıntılarını gizleme şansları yok ve daha soluk makyajlar yerine daha belirgin makyaj yapmalı geriyor. Aslında sarışın saç rengine göre makyaj yapmak oldukça zordur. Özellikle de sarı saçlarda makyaj yapmak çok daha zorlayıcı olabiliyor.

 

Sarı saçlara uygun makyaj teknikleri

Sarı saçlı bayanların makyajının en önemli kısmı: makyajın önemli unsuru olan fondöteninizi mutlaka ten renginizden 1-2 ton koyusunda satın almalısınız.  Çünkü Fazlası hem yapay bir görünüme sebep olacak ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı olgun bir bayan olarak gösterecektir. Makyajın tamamlayıcı olan allık kullanmayı ihmal etmeyin, tercihinizi de şeftali ve bronz renklerden yana tercih edebilirsiniz. Sarı saçlı bayanların makyajları sınırlı değildir. Göz makyajı açısından oldukça çeşitli seçimler vardır. Fakat göz makyajı konusunda saçlarınız kadar önem teşkil eden bir konuda gözlerinizin renginin nasıl olduğu. Sarı saç ve yeşil gözlü iseniz, yeşil tonlarda ve kahverengi tonlarda bir göz makyajı sizin için mükemmel renler olacaktır. Mavi gözlüler bayanlar yine aynı şekilde mavi ve lacivert tonları göz makyajı için tercih edebilirler.

Sarı saçlı bayanların makyaj konusunda dikkat etmesi gereken konular

Bayanların en çok yaptığı hatalardan biri de Kontür artık bir trend değil, fakat renk eşitleme işlemidir. Cildinizin tonundan daha koyu bir ton olmalı ancak hafif bir gölge olarak kullanmalısınız. Yoğun olarak değil. Sıvı bir highlighter veya çok ince bir yapıya sahip toz bir ürün tercih edebilirsiniz. Bu sizi daha şık gösterecektir. Sarı saçlı bayanların makyaj konusunda dikkat etmesi gereken konulardan biri de Öncelikle kaş renginiz asla saç renginiz ve cilt tonunuzla uyumlu olmalı.  Yani Sarı saçlarınıza kapkara kaşlar veya aynı sarılıkta kaşlar yakışmıyor bunları bilerek hareket ediniz.