Saçlara Bakım Yapan Yağlar Nelerdir

/ 30 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Saçlara Bakım Yapan Yağlar Nelerdir

Hindistan cevizi yağı için bakım yağları oldukça başarılı sonuçlar sağlamakta ve en çok bilineni ve en popüler olan kullanılanlar arasında yer alır. Hindistan cevizi yağı hem saçınızı ısıya karşı zarar görmesine engel olur hem de saç tellerinizi nemlendirmeye destek olur. Bu nedenle de saç yıpranmasının ve kırılmasını engellemek için kullanılır Hindistan cevizi yağları.

Saç dökülmelerini azaltmaya destek olurlar. Hindistan cevizi nem tutma nedeni il saç içerisinde kalır ve diğer ürünlerin tersine de uçucu olmadığı için saçlara bakım yapar. Ayrıca Hindistan cevizi yağının içerisinde yağ asitleri bulunduğundan ötürü de normal saç kremlerine göre saça daha fazla emilim sağlarlar. Bu açıdan da saçların yumuşak ve parlak olmasına olanak sağlarlar.

Şayet saç deriniz erken yağlanıyorsa Hindistan cevizi yağını saç diplerinize sürmelisiniz. Yağı, saçınızın ortalarından başlayarak saç uçlarınızda fazla olacak şekilde sürün. Fakat saç deriniz kuru ise nemlendirmek için Hindistan cevizi yağını saç diplerinize de sürebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı oda sıcaklığında katı durumda bulunur. Bu sebeple de yağınız katı haldeyse uygulama yapmadan önce ısıtıp eritmeniz kolaylık sağlayacaktır. Yağı avuçlarınıza koyup ovuşturarak eritebilir veya benmari şeklinde yani yavaş yavaş eritebilirsiniz. Erimiş haldeki Hindistan cevizi yağını saçlarınızda en az bir saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Ayrıca da daha iyi sonuçlar almak için gece sürdüğünüz yağı sabah da yıkayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının etkisinin saçınızda devamlı olarak olmasını istiyorsanız haftada bir bakım yapmanız gerekiyor

Hint yağı, Hint baklasından olur. İçerisinde E vitamini, mineraller ve proteinler bulunan Hint yağı, saçın büyümesine destek olur. Ayrıca içerisinde antioksidanlar bulunan Hint yağı, saçtaki keratin üretimine yardımcı olur saçlarınızın daha sağlam, yumuşak ve sağlıklı olmasına destek oluyor. Hint yağı kullanacaksanız soğuk sıkım olanları tercih etmeniz daha olumlu sonuçlar sağlayacaktır.

Soğuk sıkım yönteminde yağ çıkarma işleminde ısı kullanılmaz. Hint yağı, kepekten saç dökülmesine birçok saç derisi probleminde yardımcı olur. Saç dökülmesinin azaltması gibi faydalarıyla saça kaybettiği nemi de kazandıran Hint yağı, saç uçlarının kırılmasına engel oluyor.