Sabah Uyanır Uyanmaz Tüketildiğinde Kilo Verdiren Besin

/ 15 Ekim 2020 / / yorumsuz
Sabah Uyanır Uyanmaz Tüketildiğinde Kilo Verdiren Besin

Yaz aylarının gelmesi ile beraber herkeste kışın alınan kilolar konusunda bir telaş başlıyor. Değişik ve sağlıksız kilo vermek hiçbir şeye yaramaz ve sonrasında daha çok kilo almanıza sebep olurlar. Bu açıdan da daha yararlı ve besinli kalori miktarı az olan besin gruplarından yararlanmak gerekir. Bu konuda biz size bu yazımızda yardımcı olmaya çalışacağız merak etmeyin. Sadece hayatınızdaki hareketsiz yaşamdan biraz uzaklaşmak ve aşağıda bahsedeceğimiz besinlerden tüketmeniz yeterli olacaktır. Fakat altını çizmek isterim ki bunu sabah aç karnına tüketmelisiniz.

Sabah erken saatlerde tüketmeniz gereken birkaç besinler hızlı bir şekilde zayıflamanıza destek olabilir. Bu besinler yağ yakımı sağlayarak kilo verme sürecinizde etkili oluyor. Peki kilo vermeniniz sağlayacak olan besinler nelerdir? İşte beslenmenize ekleyeceğiniz, yağ yakmanıza yardımcı olacak besinler…

Yoğurt: Sabah erken saatlerde, az miktarda tüketilen yoğurt, sindirim sisteminizi rahatlatır fakat reflü gibi mide ve gastrit rahatsızlığı olanlara yoğurt yememesi gerekir.

Yulaf ezmesi: Sabahları bir miktar sütle tüketeceğiniz yulaf, sizi gün boyunca tok tutacağı gibi enerji almanıza da neden olacaktır.

Lor peyniri: Bağışıklık sistemini güçlendiren lor peyniri, kas sakatlıklarının tedavisinde de oldukça olumlu etkili yaratan besinler yer alır. Taze lor peyniri fazla oranda protein ve çok az yağ içerdiği için hem toplam kalorisi az hem de kısa sürede doygunluk yaratan harika besindir.

Yumurta: Yumurtayı sabah uyanır uyanmaz yerseniz gün boyu sizi tok tutmanıza yardım eder. Bu şekilde daha uzun süre tok kalabilir, kilo verebilirsiniz.

Kahve: Kahve, içindeki kafein oranı nedeni ile de genellikle sağlıksız gözüyle bakılan kahve, aslında dünyadaki en iyi antioksidan kaynağıdır ve yağ yakmanıza destek olur.