Resim yükleme siteleri resim boyutunu küçültür mü?

/ 1 Kasım 2018 / / 2 Yorum
Resim yükleme siteleri resim boyutunu küçültür mü?

Genelde sosyal medyada şöyle durumlara rast gelinmektedir; ‘Resim yüklemeleri resmin boyutunu küçültür mü?’ Maalesef küçültmez. Sadece link olarak kendi sunucusuna resmi çektiğinden dolayı sunucunun hızına göre resim sizin tarafınızdan daha hızlı açılmaktadır ve gösterime geçmektedir.

Resim sitelerinin genel amaçlarından bir tanesi budur. Sizlere daha hızlı bir hizmet vermek. Bilgisayarınızda uzantı olarak karşıya atmaya çalıştığınız resimler karşı tarafa link üzerinden açılmayla karşılaştırılırsa daha geç iletilir ve açılır.

Araştırmalara göre, Yılda ortalama 100 defa bilgisayar işletim sistemlerine güncelleme gelmektedir. Ancak İnternet üzerinde olan gelişim ve güncellemeler neredeyse her gün yapılmaktadır. Buda internetin daha çok ilerlediği ve kendini geliştirdiğinin bir kanıtıdır.

İnternet sektöründe resim boyutunu küçülten sitelerde mevcuttur. Fakat bir resmin boyutu küçültülüyor ise unutmayın o resmin kalitesi de düşüyor demektir. Çünkü kaliteden çalıyor boyuttan düşüyor. Çark böyle dönüyordur.

Resim yükleme siteleri resim boyutunu küçültür mü? (2 Yorum)

  1. Hızlı resim yükleme siteleri, resimlerin boyutunu değiştirmiyor. Tamam burayı anladık ama neden değiştirmiyor? Sistemsel ya da yazılımsal olarak bu çok zor bir şey mi? Bence böyle bir uygulama yapılsa çok iyi olur.

  2. Saatlerdir resim boyutunu değiştirebilen resim yükleme sitelerini araştırıyordum. Allah’tan sizin yazınıza denk geldim 🙂 Çok faydalı bir blog yazısı olmuş. Yazanın ellerine sağlık