Nemlendiriciler Konusunda Bilinmeyenler

/ 17 Eylül 2020 / / yorumsuz
Nemlendiriciler Konusunda Bilinmeyenler

Sabah ve akşamları cildinizi nemlendirmekten kaçınmayınız. Cilt ne kadar güzel nemi hapsederse sizin de bir o kadar bebeksi yumuşaklığında bir cilt yapınız ortaya çıkacaktır. Dışarı çıkmadan önce nasıl güneş kremi kullanıyorsanız ve geceleri makyajınızı çıkarmadan uyumayarak cildinize bakıyorsanız nemlendirmek için de bu şekilde devam etmelisiniz. Nemlendirici kullanmanın gerekliliğinin pek çok sebebi vardır. Yaşlanmayı önleyici yapısı olduğunu biliyor muydunuz? Evet cilt kuruluğu kırışıklığa sebep olarak hızlı erken yaşlarda kırışmanızı sağlar. Bu açıdan nemlendirici kremler kullanarak dışardan cilde bakmalısınız.

Yüzünüze uygulayacağınız nemlendiricilerinizi siz kendiniz tercih edebilirsiniz. Muhakkak pahalı nemlendiricilere ihtiyaç duymayın sizin cildinize hangi nemlendirici kremler iyi geliyor ise o kremleri tercih etmelisiniz. Birine fayda sağlarken bir diğer kişiye iyi gelmeye bilir. O açıdan nemlendiricilerinizi siz kendinize ve cilt yapınıza uygun olarak seçmelisiniz. Nemlendirici kullanarak cilt problemi rahatsızlıklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zaman da Cildiniz çok kuru ya da yağlıysa pek çok cilt problemiyle karşılaşmanız normaldir. Cildiniz yağlı ise krem yerine jel yapılı ürünler tercih edebilirsiniz. Tam zıttı ise çok kuruysa da yağlı bir yüz kremi tercih etmeniz cildinizin kuru olmamasına yardımcı olarak destekler. Nemlendiriciler cildinizdeki kızarıklıkları azaltabilir. Çok kuru cilt yapısına sahip kişiler fazla yoğun yağlı nemlendiriciler tercih etmeliler. Bu ihmal konusu haline getiren kişilerde egzama veya başka cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabilir.

Nemlendirici Ne Zaman Kullanılmalı

Özellikle duş sonrası vücudun kesinlikle nemsiz kalmamalıdır. Nemsiz bölge kırışmaya ve selülit oluşunu sağlar. Bu açıdan her duş sonrası için nemlendirmek bu konuda önemli. Nemlendiricinizi temiz olan yüzünüze uygulayın makyajlı olarak uygulamanız hiçbir işe yaramaz