Mor Şampuan Neden Kullanılmalı?

/ 29 Temmuz 2020 / / yorumsuz
Mor Şampuan Neden Kullanılmalı?

Saç boyamak güzel olabilir fakat saçlarınız yıpranıyor kimyasallar ile temas ettiği için. İstenilen renk elde edilene kadar deniyorsunuz. Özellikle de tüm saçınızı boyamak istiyorsanız istediğiniz renk kendi saç renginizden açıksa kuaförde uzun vakitler ayırmanız gerekecektir. Açık renk saçlardan özellikle sarı renk oldukça zor ve bakım isteyen bir seçim olmakla birlikte elde edilmesi zor bir renk.

 Saçlarını sarı boyamayı sevenler muhakkak bilirler ki istedikleri sarıyı elde edene kadar çok fazla vakit ile para dökmüşlerdir. Aynı zamanda beğenilen saç rengini aynı tutmakta düzenli olarak kuaföre gitmek gerekir. Kuaför salonundan beğendiğiniz saç işe çıksanız bile saç renginizi korumak için evde de uygun ürünler kullanmanız gerekiyor. Bu açıdan da evlerde mor şampuan temin etmelisiniz. Mor şampuan, saçınızı tekrar boyatmadan önceki saçınızdaki rengi korumanıza yardımcı olur.

Sarı saçta açma işlemi yapıldıktan sonra istenmeyen renklerde çıkabilir ara ara yerlerde. Bunlar sarı, turuncu ve hatta kırmızımsı tonlar genellikle olur. Normalde kuaförlerde bu durumlar renkleri kaybetmek için saç toneri uygulanır. Fakat kuaföre gitmediğiniz dönemlerde bunu uygulatma şansınız olmayacağı için evde mor şampuanla saçınızdaki istemediğiniz yansımaları yok edebilirsiniz.

Saçınızdaki sarı rengin bozulması sadece saç açma uygulamasında değil saç, suların sert olması ya da saç şekillendirme yapılan işlemlerde de olabilir. Bu açıdan da mor şampuanı sadece saçlarınız sarı boyalıysa değil saçlarınızın doğal hali sarı olsa da uygulamanız gerekir. Hatta saçlarınızda mor ve mavi gibi rengarenk istiyorsanız saçlarınızın solmaması için mor şampuan tercih edebilirsiniz.

Kuaförünüz saçınızda boyama yaparken, özellikle sarı renkleri deniyorsanız kuaförününüz saç toneri kullandığını sorun. Saç toneri kullanılmazsa turuncumsu sarılar görüntüsü çıkabilir.

Şampuanın Rengi Neden Mor Olmalı?

Şampuanın mor olmasının nedeni ise şu şekilde: Her rengin doğada bir zıttı vardır. Sarının zıttı mor olduğu için mor şampuan saçınızdaki beğenilmeyen sarıların yok olmasına destek olur. Saçınızda istemediğiniz sıcak sarılar varsa mor pigmentli şampuan bunu rengi dengeleyecektir.