Makyaj İle Gamze Yapmanın Püf Noktaları

/ 5 Ekim 2019 / / yorumsuz
Makyaj İle Gamze Yapmanın Püf Noktaları

Gamzeli olmak kadınların önem verdikleri konulardan biridir. Özellikle gülümseyince yanakta ortaya çıkan gamze kadınlara ayrı bir güzellik katmaktadır. Eğer gamzeniz yoksa da bunun için üzülmenize gerek yok. ustaca yapacağınız makyaj hileleriyle siz de gamzeli gibi görünebilirsiniz.

Öncelikle dikkat etmeniz gereken şey makyajda pastel tonları tercih etmektir. Yanaklarınızın dolgun olması alacağınız sonuç açısından daha iyi olacaktır. Eğer dolgun bir yanağa sahip değilseniz, fondöten yardımıyla yanaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Kullanacağınız fondöten muhakkak ten rengi olmalıdır. Makyaj esnasında ağırlıklı olarak yanağa yoğunlaşmalısınız.

Yanağın orta kısımlarına uygulayacağınız koyu renkli fondötenin ardından, koyu bölgenin çevresine daha açık tonlarda fondöten sürün. Böylece o bölgede gölgeden bir çukur yaratacaksınız. Renk seçimi istediğiniz gibi bir sonuç yaratmazsa çukur olması gereken bölgede şeftali ve açık kahve tonlarını kullanın.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer şey, gamze görünümünün daha belirgin olması için elmacık kemiklerini belirginleştirmektir. Elmacık kemikleriniz çıkık değil ise onları belirginleştirecek bir makyaj uygulamalısınız. Bunun için elmacık kemiklerinin altına uygulayacağınız allık ile bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Her ne kadar makyaj kadar ömrü olsa da bu gamze, önemli ve değerli anlarınızda sizi daha şık ve çekici gösterecektir. Kalıcı gamze için yanak egzersizleri de mevcuttur. Sıklıkla yapacağınız yanak egzersizleri sayesinde yanağınızda kalıcı bir gamze yaratabilirsiniz.