Kuru Ciltler için Bakım

/ 10 Eylül 2020 / / yorumsuz
Kuru Ciltler için Bakım

Yaz aylarının ve sıcak havaların gelmesi beraber ile birlikte özellikle kuru cilde sahip olan bayanların güneş lekeleri de ortaya çıkmaktadır. Güneşin ışınları kuru cilde sahip bayanlar için çok daha rahatsız edici sonuçlara sebep olabiliyor. Son zamanlarda ise yüz yağları bu konu hakkında sorun yaşayan kadınlara yardımcı olan ürünler var.

Hem güneşle dilediğiniz teması sağlamak hem de cildinizde muhteşem bir ışıltı istiyorsanız yapabileceğiniz tek şey doğru yüz yağı uygulamaktır. Doğru ürünler kullanarak bu sıcak havaları aynı zamanda cildinizin yenilenmesine yardımcı olabilirsiniz. Zira bu yüz yağları nemlendirmekten çok daha fazlasına destek sağlamaktadır. Kuru yağ olarak adlandırılan bu yüz yağları hem yapısal özellikleri hem de içerikleri ile cildinizi yatıştıracak, nem dengenizi koruyacak ve istenmeyen sorunlara destek olmaktadır.

En İyi Yüz Yağları Markaları

La Prairie Cellular Swiss Ice Crystal Dry Oil

İncecik yapısı ile size destek sağlayan ferahlık sağlayabilecek yüz yağlarının arsında. Günlük stresin cilt üzerindeki etkilerini ortadan kaldıran bu yüz yağı ile cildiniz yatışırken aynı zamanda nem oranını düzenlemeye destek olacaktır. İçerisinde bulunan yüksek antioksidanlar nedeni ile de ihtiyacınız olan her şey cildinize vermiş olur.

Caudalie Vinosource Overnight Re

İçerisinde bulunan jojoba, üzüm yağları, gül, susam, biberiye ekstresi ve palmarosa ile kuru ciltlere istenilen neme ve onarıma destek olacaktır. Cildi yatıştırma, yenileme ve kızarıklıkları ortadan kaldırma özelliği bulunan bu cilt yağı ile istediğiniz özelliklerin hepsini bunda bulabilirsiniz.

Ren Skincare Rose

İçeriğinde 12 çeşit esansiyel yağ olan bu yüz yağında kuruyan ciltlere yoğun nem sağlamak için oldukça fayda sağlayan her şey vardır.  Cilde yoğun nem sağlayan bu yüz yağı bundan dolayı da hücre yenilenmesinde olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca bu yüz yağı kronik enflamasyon sorunu yaşayan ciltlerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.