Koltuk Altı Kararması Doğal Yöntemler

/ 23 Aralık 2020 / / yorumsuz
Koltuk Altı Kararması Doğal Yöntemler

Koltuk altı kararması doğal yöntemler Yaz mevsimi ile birlikte koltuk altı kararması da can sıkıcı hale gelmeye başladı. Jilet, terleme, kalitesiz ağda, hamilelik gibi nedenlerle de meydana gelen koltuk altı kararmasını, evde yapacağınız doğal karışımlarla çözebilirsiniz.

Koltuk Altı Kararması Doğal Yöntemler

Karbonat vücudun farklı bölgelerini beyazlatmak için tercih edebilirsiniz. Karbonatı su ile karıştırarak macun haline getirin. Koltuk altına sürün. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra koltuk altınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Aloe Vera ile Koltuk Altı Bakımı

Aloe vera jeli, cilt için şifa olarak en zengin bitkiler arasında sayılır. Koltuk altı, diz ve dirsekleri beyazlatmak için tercih edebilirsiniz. Güneş yanıkları, kızarıklık, tahriş gibi cilt sorunları için de aloe veradan faydalanabilirsiniz. Jeli koltuk altına uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin ve yıkayın.

Limon, kabartma tozu gibi renk açıcı etkilere sahiplerdir. Çok hassas bir cildiniz yok ise cildin parlaklığını artırmak ve cildi beyazlatmak için kullanabilirsiniz. Düzenli olarak koltuk altına uygulandığında ise de kararma sorunları gidererek beyazlık sağlar.

Şeker ve Zeytinyağı ile Peeling

Şeker, doğal bir peeling malzemesidir. Şeker granülleri, koltuk altındaki kuru ve ölü deriyi temizlemeye destek olur. Zeytinyağı da cildi yumuşatmaya destek olur, tahrişe engel olur, ölü derilerden daha kolay kurtulmanızı sağlar.

Koltuk Altı Kararması için Salatalık

Salatalık, cilt için çok yararlı ve ferahlatıcı bir besindir. Salatalığı dilimleyerek koltuk altına yerleştirin ve masaj yapın. Salatalığın daha çok faydalı hale getirebilmek için artırmak için limon suyu ile kullanabilirsiniz. Düzenli uygulamada, koltuk altlarınızdaki değişimi göreceksiniz.

Koltuk Altı Kararması için Sirkeli Çözüm

Sirke, vücudun kararan bölgeleri için olumlu etkili bir çözümdür. Pirinç unu ve sirkeyi karıştırıp, bir macun haline getirin. Ilık bir duş aldıktan sonra, koltuk altına macunu uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra durulayın.