Kimyasal Ürünler Kullanmadan Lavabo Temizliği

/ 22 Ekim 2020 / / yorumsuz
Kimyasal Ürünler Kullanmadan Lavabo Temizliği

Kimyasal ürünler yerine artık bayanlarımız denemeler yaparak temizliklerde daha etkili olacaklarını düşündükleri ev yapımı sirkeler ve limon karışımları ve karbonatlarla harika işler çıkarmaktalar. Bu sayede kimyasallara maruz kalmamış oluyorlar.

 

Lavabo Temizliği için Beyaz Şarap Sirkesi, Karbonat ve Tuz

1 bardak karbonat, 1 bardak tuz ve 1 bardak beyaz şarap sirkesi karışımı ile lavabo delikleri temizleyip kokulardan doğal bir yöntemle hemen kurtulabilirsiniz. Düzenli olarak lavabolarınızı ve delikleri temiz tutmak tıkanma ihtimalini azaltır.

yapılışı

1 bardak karbonat

1 bardak beyaz şarap sirkesi,

Kaynar suyu boşaltmadan önce 10 dakika bekleyin.

 

Tıkanmış Deliklerden Kurtulmak için Tuz, Sirke ve Boraks

Kir, pas, ve diğer kalıntıları temizlemek için başka basit bir uygulamadır.

yapılışı

1 bardak tuzu 1/2 bardak sirke ve 1/4 bardak boraks ile karıştırın.

Bu karışımı tıkanmış deliğe dökün, ardından da üzerine kaynar su dökün. Daha iyi bir sonuç almak için bu uygulamadan sonra bir demlik dolusu bol tuzlu kaynar suyu da deliğe boşaltabilirsiniz.

Tıkanmış Delikleri Karbonat, Tuz ve Limon Suyuyla Temizleyin

Karbonat, tuz ve limon suyu karışı ile bu doğal karışım tıkanmış deliklerin yok edecek kokularda gitmiş olacak.

yapılışı

Aynı oranda karbonat ve tuzu karıştırın. Lavabo da ki tıkanmış deliğe dökün ve sonra bol miktarda limon suyunu boşaltın. Son olarak, kaynar su dökün.

 

Sakın şu hataya düşmeyin kızartılmış veya herhangi bir yağı lavabo deliklerinden boşaltmayın. Bulaşıklarınızı yıkarken sıcak suyla temas etseler bile sonrasında sertleşip birikerek deliklerin ve boruların tıkanmasına neden olurlar. Bu açıdan en iyi çözüm, kullanılmış yağı kullanılmayan cam kavanoza koyarak sertleştirmek, ardından da çöpe atmaktır.