Kasıktaki Şiddetli Ağırıların Nedenleri

/ 21 Kasım 2018 / / 1 Yorum
Kasıktaki Şiddetli Ağırıların Nedenleri

Kadınların gizli hastalığı olarak da bilinen Pelvik Konjesyon Sendromu tedavi edilmediği takdirde giderek artış gösteren ağrılar ile yaşam standardını fazlası ile alt seviyelere düşürmektedir. Pelvik Konjesyon Sendromu kişinin fiziksel açıdan muayene bulgularında belirgin olarak ortaya çıkmamaktadır. Bir takım belirli durumlar ile kendini hissettiren bu hastalık, çoğu zaman başka hastalıklar ile karıştırılmaktadır. Bu durum genel olarak karın bölgesine bastırmak ile ağrı ortaya çıkabiliyor. Buna ek olarak hastaların uyluk iç kısmında, Genital bölgede ve kalça gibi normalde olağan olarak görülmeyen bölgelerde varis haline gelmiş damarlar çok dikkat çekmektedir.

Çeşitli Ağrı Kesici Kullanılabilir

Bu hastalıkta kullanılacak bir takım ağrı kesiciler bulunmaktadır. Hormon dengesini kuracak birtakım ilaçlar bu hastalığın ilerle hızını yavaşlatıp bu hastalığın ilerlemesini durdurabilmektedir. Bu bakımdan bu hastalığın hızını durdurmak adına ve tamamen bitirmek adına ağrı kesiciler kullanılabilir. Tabi ağrı kesici alımını abartmamak şartı ile kullanmak ve doktor kontrolünde almak daha sağlıklı olacaktır.

Cerrahi tedavi, özellikle de eski zamanlarda kullanılan bir tedavi yöntemiydi. Açık ameliyat ile sorunlu genişleme görülen pelvik damarların bağlanması, komplikasyon olasılığı yüksek ve çok ciddi bir ameliyat olduğundan dolayı günümüz sağlık alanında hiç tercih edilmemektedir.

Her Mevsim Uygulanabilir

Girişimsel teknikler ile sorunlu pelvik toplardamarların kapatılması en sık kullanılan tedavi yöntemleri arasında en etkili olandır. Kasık ya da boyun toplardamarı vesilesi ile ameliyatsız yapılan bu girişimde pelvik bölgede yer alan yapısal olarak bozulmuş ve genişlemiş toplardamarlar saptanır.

Sorunlu olan bu damarlar öncelikli olarak büzüştürücü bir ilaç verilir. Hemen sonra ise içine özel tıkaçlar koyulur. Bu işlemin teknik başarısı ise %99’dur. Bunun tekrarlama oranı ise %5’in altında görülmektedir. Bu işlemler yılın her mevsiminde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu işlemin zamanlaması ise adet dönemi ile ilgisi kesinlikle yoktur. İşlem sonrası adet düzeninde ve doğurganlıkta herhangi bir değişiklik kesinlikle meydana gelmemektedir.

Kasıktaki Şiddetli Ağırıların Nedenleri (1 Yorum)

  1. Bende de genellikle adet öncesi ya da cinsel ilişki sonrasında oluyor. Önemli bir şey olabilir diye doktora gittim. Birkaç tahlil yaptı, Allah’tan önemli bir şey çıkmadı. Sakın ihmal etmeyin hanımlar…