Karbonatın Tedavi Ettiği Hastalıklar Nelerdir?

/ 1 Ocak 2020 / / yorumsuz
Karbonatın Tedavi Ettiği Hastalıklar Nelerdir?

Modern tıbbın ne kadar ilerlediği, hastalıkları teşhis etme ve tedavi yöntemlerinde ki başarısı kesinlikle tartışmaya açılacak bir konu değildir. Ancak, hastalıkların tedavisinde kullanılan birçok ilacın etken maddesi içinde bitkilerin kullanıldığının bilinmesi ve kullanılan ilaçların yan etkileri birçok insanı bitkilerle ya da daha farklı doğal tedavi yöntemleri uygulamaya yönlendirmektedir. Günümüzde hemen hemen bütün hastalıkların modern tıpta tedavisi olduğu gibi alternatif tıpta da bitkisel yöntemlerle tedavi edilme şansı olmaktadır.

Bazı hastalıkların tedavi edilmesinde kullanılan alternatif tedavi yöntemlerinden bir diğeri ise karbonat kullanımıdır. Doktorların büyük bir çoğunluğu hastalıkların oluşma nedenleri arasında vücutta çok fazla asidik ortamın oluşmasından kaynaklandığını savunmaktadır. Hastalıklardan kurtulmak ve sağlıklı bir bedene sahip olmak için pH seviyesinin yüksek olması yani alkali olması gerekir. Alkali demek, bedenimizde biriken toksinlerin ve zararlı atıkların temizlenmesi anlamına gelmektedir.

İşte, karbonatın fayları nelerdir? diye araştırma yapıldığı zaman karşımıza çıkan sonuç, karbonatın vücudu alkali hale getiriyor olmasıdır. Bu makalemizde karbonatın tedavi ettiği daha doğrusu tedavi ettiği düşünülen hastalıklar hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağız. Hastalıkların tedavi edilmesi ya da şikayetlerin en aza indirilmesi için yapılması gereken en önemli şey doktor tavsiyelerine uymaktadır. Karbonat sadece alternatif bir yöntemdir. Tansiyon hastaları, ülser hastaları, böbrek hastalıkları olan kişilerin, hamile ve emziren kadınların karbonat kullanması sakıncalıdır.

KARBONAT VE FAYDALARI

Her türlü mide rahatsızlıklarında karbonatın tedavi edici özelliği vardır. Çok eski yıllardan beri mide ağrısı, gaz, şişkinlik ve hazımsızlık gibi durumlarda karbonatlı su içildiği bilinmektedir.

Ayak tırnaklarında mantar olan kişiler her gün ılık suyun içine karbonat katıp bu suyun içerisinde ayaklarını yarım saat beklettikleri takdirde bir süre sonra tırnaklarındaki mantarın ciddi anlamda düzeldiğini göreceklerdir.

Ağız içinde oluşan aft yaralarının daha kısa sürede iyileşmesi için doktorlar tarafından bile karbonat kullanımı tavsiye edilmektedir.

Her gün akşam yemekten bir saat sonra bir su bardağı suyun içine bir çay kaşığı karbonat atılıp içilmesi ciddi anlamda kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Ergenlik çağındaki gençlerin yüzünde oluşan sivilcelerin iz kalmadan geçmesi için karbonatı su ile krem haline getirip sivilceli bölgeye sürülür ve yarım saat bekledikten sonra yıkanır. Karbonat kullanımı sivilceleri tedavi eder.

Kanser hücrelerinin oluşmasını ve var olan kanserli hücrelerin etkisiz hale getirdiğini savunan çok fazla kaynak bulunmaktadır. Fakat karbonatın tedavi ettiği hastalıklardan biri olan kanserin gerçekte karbonat sayesinde tedavi edilip edilmediği bilimsel verilerle desteklenmemektedir.

Vücutta oluşan her türlü kistin küçülmesinde karbonatlı su içilmesi oldukça faydalıdır.

Egzaması olan kişilerin uygulayacağı en etkili alternatif tedavi yöntemi karbonatlı su içmektir.