Kalça Ve Basen Eritme Hareketleri Nelerdir?

/ 17 Kasım 2019 / / yorumsuz
Kalça Ve Basen Eritme Hareketleri Nelerdir?

Basen ve kalça sorununu birçok kadın yaşamaktadır. Farklı yöntemlerle basen ve kalça eritmeye çalışmaktadırlar. Çeşitli hareket ve yürüyüşler yaparak basen ve kalçadaki yağlardan kurtulmaya çalışırlar. Aslında bu iş çok sabır istemektedir. 5 günde kalça ve basen eritme işlemi mümkün değildir. Bunun için haftalar, hatta aylar gerekebilir ama imkânsız bir şey de değildir. Fakat sadece egzersiz yaparak kalça ve basendeki yağlardan kurtulmak mümkün değildir. En önemlisi beslenmedir. Her zaman beslenmenize dikkat etmeniz gerekir.

Kalça ve Basen Eritme İçin Nasıl Beslenmeli:

Kalça ve basenlerinizden kurtulmak istiyorsanız öncelikle karbonhidrat tüketimini azaltıp, protein ve sebze tüketimini fazlalaştırmanız gerekir. Öğün sayınızı azaltmanız gerekmektedir. İnsilün hormonunun salgılanmasının azaltılması gerekir. Bunu da az ve şekersiz yiyerek sağlayabilirsiniz. Suyunuza bir kaç damla limon damlatmanız yağlarınızın erimesine yardımcı olacaktır.

Kalça ve Basen Eritme İçin Yapılabilecek Egzersiz Hareketleri

1-Köprü Hareketi

Sırt üstü yere yatıp, dizlerinizi kendinize doğru çekerek ve ayak tabanınız yerde olacak şekilde üç nefeste kalçanızı yukarı doğru kaldırıp, daha sonra aşağı indirerek yapılan bu hareket, kalça ve basen yağlarını eritmede en çok kullanılan hareketlerden biridir. 20 kere tekrar edip 30 saniye dinlendikten sonra bir 20 sefer daha aynı hareketi uygulamanız oldukça etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bu hareketi aynı şekilde 4 sefer tekrarlamanız yeterli olacaktır.

2-Geri Köprü Hareketi

Geri köprü hareketini yaparken öncelikle sırt üstü yere yatmanız gerekir. Yere yattıktan sonra ayak tabanlarınızın iyice yere bastığından emin olun ve dizlerinizi kendinize doğru çekin. Daha avuç içlerinizi geriye doğru kulaklarınızın yanında olacak şekilde iyice yere koyun ve kalçanızı göbeğinizle birlikte yukarı kaldırın. Kollarınız dik bir hal alasıya kadar yukarı doğru kalkın ve dizlerinizi çekebildiğiniz kadar kendinize çekin. Bu hareket kalça yağlarınızı eritmek için oldukça önemli bir harekettir. Aynı zamanda da basenlerinizin de sıklaşmasını sağlar. Bu hareketi 12 kez uygulayıp 30 saniye dinlenmeniz daha sağlıklı ve daha kolay olacaktır. Bu şekilde 4 kez uygulayın.

4- Tek Taraflı Köprü Hareketi

Bu hareket için ilk önce sırt üstü yere uzanın ve kollarınızı vücudunuzun yanına doğru uzatın. Dizinizin birini kendinize doğru çekin diğer bacağınızı ise yerde olsun. Daha sonra yerde olan bacağınız ile birlikte kalçanızı da yukarı doğru kaldırın. Kesinlikle yukarı kaldırdığınızda bacağınızı bükmeyin. Bu hareketi yaparken, nefes egzersizlerini de ihmal etmeyin. Bu hareket hem kalça ve basenlerinizi eritmenizi sağlar. Aynı zamanda karın kaslarınızın çalışmasını sağlarken bacak kaslarınızın da sıkılaşmasını sağlar.

3-Squat Hareketi

Dik bir şekilde ayakta durduktan sonra kollarınızı göğüs hizasından karşıya doğru uzatın ve dizlerinizi kesinlikle bükmeden, eğilebildiğiniz kadar yere eğilin. Eğilip kalkılarak yapılan bu hareket de kalça eritmede oldukça etkili bir harekettir. Ayrıca sadece kalçalarınızı eritmeye yaramaz, aynı zamanda bacak kaslarınızın sıkılaşmasını da sağlar.

Tavsiye

Ayçiçek Yağının Faydaları