Kadın Psikolojisinin Erkek Psikolojisinden Farkı Nedir?

/ 31 Ağustos 2019 / / yorumsuz
Kadın Psikolojisinin Erkek Psikolojisinden Farkı Nedir?

Kadın psikolojisi sadece erkekler için değil aynı zamanda paradoksal olarak kadınlar içinde bir gizemdir. Bir kadın ne ister? Ne düşünüyor? Davranış ve arzularını hangi faktörler belirler?

Kadın ve erkeklerin aynı biyolojik türe ait olmalarına ve ortak fizyolojik ihtiyaçların varlığına rağmen, kadın psikolojisi erkeklerden çok farklıdır. Bazen erkek ve kadının farklı yaradılışlar olduğu görülüyor. Çünkü psikoloji alanında aralarında büyük bir boşluklar var. Genellikle birbirlerinin düşüncelerini ve eylemlerini tam olarak anlamıyorlar.

Bir kadın, kural olarak kendisini seven bir erkeğin yaşamındaki ana desteği ve koruyucusu olarak hizmet etmesini kabul eder. Bildiğiniz gibi aşk önemlidir. Ancak duyusal olarak elde edilebilir. Bu nedenle genç yaştaki kadınlarda duygusal alan mantıksal alana üstün gelmeye başlar.

Erkeklerde bunun tam tersi geçerlidir. Erkek dünyası bir akıl ve dinamik dünyasıdır, duygulara tahammül etmez. Erkeklerin psikolojisi, lider, öncü, savaşçı ve avcı psikolojisidir. Erkeklerde kendini ifade etme ve başkalarına önemini kanıtlamak çok önemlidir. Başlıca arzuları; iyi para kazanmak, her şeyde ilk olmak, onu desteklemek ve iş günlerinden sonra dinlenmesini sağlamak için itaatkar bir çocuk sahibi kadına sahip olmak. Erkekler, kadınlardan farklı olarak, duyguların tezahüründe kapalıdır.

Bir kadın, bir erkeğin aksine, çevreleyen fenomeni temel olarak mantıkla değil, alınan duygusal duyumların prizmasıyla algılar. Buradan cinsiyetler arasındaki temel psikolojik farklılıklar ortaya çıkar. Bir kadının iç dünyası denizin su elementine benzer: dengesiz, akıntılara eğilimli, gizemli güzelliği ile büyüleyici. Benzer bir alegori gerçekleştirdikten sonra bir kadının davranışları ile suyun özellikleri arasında ortak bir şey bulabilirsiniz.

Belki de bu, kadınların psikolojisini anlamanın anahtarıdır ve erkekler, kadınları yaşam veren nem ve sevgi dolu değerli bir kap olarak görmelidir. Her halükarda, bir kadının anladığından daha fazla hissettiğini bilmeniz gerekir. Bu nedenle, eylemlerini rasyonalize etmek her zaman kabul edilebilir değildir. Bir kadını daha iyi anlamak için duygusal olarak hissetmeniz gerekir.