K Vitamini Cilt Bakımı

/ 7 Kasım 2020 / / yorumsuz
K Vitamini Cilt Bakımı

K Vitamini cilt bakımı güzel görünen bir cilt sağlıklı bir cilt herkesin hayalı sanırım. Bu konuda sizlere yardımcı olmak adına bazı tavsiyelerimiz var. Ayrıca da cilt bakım rutininize güvenmek istersiniz. K vitamini, diğer bileşenlerle birlikte görünür yaşlanma belirtilerini iyileştirmede önemli başarılar elde eder. Yapılan bir araştırmaya göre, fitoadion (bir K1 vitamini formu), retinol ve C ve E vitaminleri içeren bir jel, göz altı koyu halkaları ve kırışıklıkları azaltmak için test edildi. Cilt bakım ürünleri başlamak için harika bir seçim yapmalısınız. Bu konuda da vitaminler durumu en üst seviyeye taşımakta. A vitamini, C vitamini ve E vitamini de dahil olmak üzere cildinize yarar sağlayan gösteren birçok vitamin var. Peki ya K vitamini? Bugün sizi cilt bakım oyununda önlerde tutmak için dikkate almanız gereken K vitamini faydalarına değineceğiz. K vitamininin yara iyileşmesinde nasıl bir rol oynadığını mekanizmasını tam olarak anlamak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır. K vitamini ile formüle edilen cilt bakım ürünleri, yaşlanan cildin genel görünümünü iyileştirmeye destek olabilir

K Vitamini Cilt Bakımı

K vitamini, vücudun kan pıhtılaşması için gerekli proteinleri üretmesine ve ağızdan alındığında sağlıklı kemik metabolizmasını sürdürmesine destek olduğu bilinen, yağda çözünen bir vitamindir. Phylloquinone ve menaquinones de olmak üzere bir bileşik ailesinden meydana gelmekte. Doğal olarak yeşil yapraklı sebzeler, bitkisel yağlar ve bazı meyveler gibi gıdalarda meydana gelirler.

K Vitamini Ne İşe Yarar?

Yukarıda açıklamış olduğumuz konularda sağlık yararlarının çok daha fazlası K vitamininin belirli cilt bakım yararları olduğu da savunulmaktadır.

K vitamini, diğer bileşenlerle birlikte görünür yaşlanma belirtilerini iyileştirmede önemli başarılar elde eder. Yapılan bir araştırmaya göre, fitoadion (bir K1 vitamini formu), retinol ve C ve E vitaminleri içeren bir jel, göz altı koyu halkaları ve kırışıklıkları azaltmak için test edildi. Katılımcılarının neredeyse yarısı, sekiz hafta sonra koyu halkaların görünümünde bazı farklar olduğunu görmüşlerdir.

Bazı hastalar da gözle görülür şekilde kırışık azalması olmuş. K vitamininin antioksidan özellikleri yara iyileşmesinde olumlu gelişme sağlar. Bununla birlikte, K vitamininin yara iyileşmesinde nasıl bir rol oynadığını mekanizmasını tam olarak anlamak için daha fazla çalışmaya ihtiyaç vardır. K vitamini ile formüle edilen cilt bakım ürünleri, yaşlanan cildin genel görünümünü iyileştirmeye destek olabilir.

Tavsiye

Kuzular Kurtlara Karşı 2