İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

/ 19 Mart 2019 / 74 / 1 Yorum
İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir?

İş görüşmeleri günümüzde insanların hayatlarında dönüm noktası sayılabilecek durumlar oldukları için bu ciddiyetle görüşmeye gitmek oldukça önemlidir. İş görüşmesine giderken giyilecek kıyafetler özenli bir şekilde seçilmelidir.

İş görüşmesine giderken giyilecek kıyafetler seçilirken kesinlikle görüşmeye gideceğiniz iş yerinin nasıl bir yer olduğuna çok fazla takılmamak gerekir. Eğer gerçekten işe kabul edilmek istiyorsanız bir iş görüşmesine gider gibi giyinmek gerekiyor. Erkekler için iş görüşmelerinde olmazsa olmaz giysi takım elbisedir. Eğer imkânınız varsa görüşmeye kesinlikle takım elbise ile gidilmelidir. Bu durum maddi anlamda sizi zorlayacaksa o zaman ikinci alternatif olarak kumaş pantolon, beyaz gömlek ve kravatla görüşmeye gidebilirsiniz. Burada önemli olan karşınızdakine giydiğiniz kıyafet ile bu işi ne kadar önemsediğinizi göstermek olacaktır. Bununla birlikte elbette ki erkeklerin saç ve sakal tıraşlarına da dikkat etmeleri gerekiyor.

İş Görüşmesinde Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Bayanlarda ise iş görüşmesine giderken giyilecek kıyafetler genelde mevsimlik kıyafetler olacaktır. Kesinlikle iş görüşmesine pantolonla gidilmemelidir. Pantolon kadınların üzerinde spor kıyafet izlenimi yaratabilir. Bu sebeple mümkünse tek parça olan kıyafetler ve kıyafetin altına da topuklu ayakkabılar tercih edilmelidir. Elbisenizi seçerken kesinlikle başvurduğunuz yeri ya da pozisyonu kriter olarak seçmeyin. Sizin yapmanız gereken neresi olursa olsun bir iş görüşmesine nasıl gidilirse o şekilde gitmek olmalıdır. Unutmayın ki çalıştığı pozisyonun kalitesini çalışan belirler. Bayanlar için önemli bir ayrıntı da makyaj ve saçlardır. Çok fazla abartılı olmayan bir makyaj ve bakımsız olduğunuz izleniminin önüne geçebilecek bir saç ile görüşmeye gidebilirsiniz.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinilir? (1 Yorum)

  1. enteresan bir şekilde buradaki yazıyı okuyup üstüne bildiklerimide koyarak iş görüşmesine gittim ve çok iyi geçti :))) sizede kendimede çok teşekkür ediyorumm