İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

/ 10 Ekim 2019 / / yorumsuz
İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçlar genelde sönük görünürler. Bu yüzden ilk olarak saç kesiminize dikkat etmelisiniz. Kısa ve katlı modeller tercih etmelisiniz. Şampuan alırken saç tipinizi iyi bilmeli ve ona uygun şampuanlar almalısınız. Şeffaf yapılı şampuanlar saçları her zaman olduğundan daha hacimli gösterir. Çok fazla olmasa da bazı markaların şeffaf yapılı şampuanları var, araştırıp onları kullanmalısınız. Şeffaf şampuanlardan farklı olarak saç telini kalınlaştırıp saça dolgunluk veren ve aynı zamanda da saçı gürleştiren çiçek özlü şampuanlar da ince telli saçlar için kurtarıcıdır. Saç kreminizi kullanmayı ihmal etmemelisiniz.

Saç tellerinizin ince olduğu için eğer saç uçlarına bakım yapmazsanız bu saçlarınızı daha yorgun, kuru ve yıpranmış gösterecektir. Saç kremini saç diplerinize uygulamamaya dikkat ediniz. Çünkü saç dibine uygulanan kremler saç dökülmesine sebep olmaktadır ve ince yapılı saça sahip olan bir insanın isteyeceği son şey de saçının dökülmesidir. Saça yağ uygulamak da yine çok faydalıdır. Çünkü saçınızdaki tahribatı ve kuruluğu en aza indirir. Saç telinin yeniden yapılanmasını ve güçlenmesini sağlar. Ek olarak kurutma ve şekillendirme için uygulanan ısısal işlemlere karşı saçı hazırlar.

Duştan sona saçınızı kurutmanın da birkaç püf noktası vardır. Saçınızı tamamen kurutmamaya özen göstermelisiniz. Saç kurutma makinesini saçınızdan mümkün mertebe uzakta tutmalısınız. Saçınızı tek bir taraftan kurutmamalı, önden ve arkadan sırayla kurutmalısınız. Saçlarınıza hacim kazandırmak adına yoğunlaştırıcı maskeler, köpükler kullanmalısınız. İnce saçlar için düz modeller yerine dalgalı, kıvırcık modeller önerilir.