İlişkiyi Öldüren Kötü Alışkanlıklar

/ 8 Mayıs 2020 / / yorumsuz
İlişkiyi Öldüren Kötü Alışkanlıklar

İlişkiyi öldüren kötü alışkanlıklar maalesef partnerlerde soğuk davranmasına neden olmaktadır. Daha saygılı ve anlayışlı davranarak ilişkinizi ayakta tutabilirsiniz.

Sağlıklı bir ilişki bağlılığa, saygıya ve iletişime dayanır. fakat bazı tehlikeli durumlar vardır ki aşkı ve ilişkiyi öldürebilir; örneğin monotonlaşmak ve dürüst olmamak gibi.

İlişkiyi Öldüren Kötü Alışkanlıklar

İki insanın arasındaki ilişki, partnerlerin her ikisinin de iyiliği için çaba ve bağlılık gerektirir. Birlikte yaşamayı düşleyen insanlar birbirine saygı duymak durumundadır. Bu durumları sağlamak çaba gerektirir; çünkü egonuzu ve gururunuzu çoğu zaman bir kenara bırakmalısınız.

Kıskançlık

Kıskanç kişi telefona bakıyor ve ilişkiyi öldüren kötü alışkanlıklar arasında baş neden olarak görülür.

Kıskançlık kişinin özgürlüğünü kısıtlar, güvensizlik duygusunu ve korkuyu etkiler. Kıskançlık hissi aslında normaldir. Sizin için çok fazla anlam ifade eden birin kaybetme normaldir ve mantıklıdır. fakat bu his mantıksız bir şeye dönüşürse işin içinden çıkılmaz bir hal almaya başlarsa, partnerleri sadece olumsuz yönde etkiler.

Kıskançlık onur verici bir duygu değildir ve aşkınızın öznesini başka bir duruma taşır

İlişkinizi Rutinleştirirseniz, Bitmesine Neden Olabilirsiniz

Rutin, ilişkinin en büyük düşmanıdır. Monoton bir ilişki, partnerlerin sıkılmasına sebep olur ve bu durumun sonucunda sıkılganlık gibi hoş olmayan hisler meydana gelir. Bu durum iletişimin de gerilemesine sebep olur.

Şayet rutine dönen şeylere karşı önlem almazsanız, aynı yatakta uyusanız bile partnerinize soğuk davranırsınız. Sevdiğiniz kişi sizi görmezden gelebilir ve yalnız hissetmekten daha kötü bir şey yoktur. Maalesef bu, ilişkinin büyük bir risk altında olduğunu gösterir.

Dürüst Olmamak

Güven, her sağlıklı ilişkinin temel taşıdır ve ilişkilerde dürüst olmamak güven duygusunu olumsuz etkiler. Ancak bir sıkıntıya sebep olabileceğini bilseniz dahi her zaman nazik bir şekilde doğruyu söylemeyin. Korkmadan samimi olmak her zaman daha iyidir. Yalan söylemenin sonuçlarını düşünmelisiniz. Yalan söyleyerek partnerinizin size duyduğu güveni yıkmış olursunuz.

Dürüst olmamak, ilişkinin olmazsa olmazı sevgiyi bitirir. Bu açıdan da partneriniz bir kez yalan söylediğinizi yakalarsa, daha önce söylediğiniz doğru şeylerden de şüphelenmeye devam eder.

Eleştiri ve Şikayet

İlişkiyi iki insan yaşar ve herkes birbirinden farklıdır. Bu açıdan da karşınızdaki insanın kendiniz gibi davranmasını istemeyin. Bu kişiyi eski partnerlerinizle de kıyaslamamalısınız. Mevcut partneriniz bambaşka bir insandır ve bambaşka deneyimlerle bu hale gelmiştir. Düşünme biçimleri ve davranışları sizinle aynı olamaz.

Sadakatsizlik

Sadakatsizlik, bir ilişkinin en temel unsurudur. Güven ve saygının yara aldığı bir ilişki, sağlıklı olamaz.

Sadakatsizlik bir çeşit ihanettir. Şayet  tek eşli olamayan bir insansanız, bunu  birlikte olduğunuz kişiye söylemelisiniz.

Sadakatsizlik, birine bağlanmada sorun yaşadığınızın işaretidir. Fakat   partneriniz bu durumu dürüst olmamak olarak algılayabilir ve çoğu insan sadakatsizliği bencillikle ilişkilendirir. Bu açıdan da  karşınızdaki kişi affetmeye ve devam etmeye ne kadar istekli olsa da, aslında bir daha size karşı eskisi gibi olamaz.