İlişkiyi Canlı Hale Getirmenin Yolları

/ 9 Aralık 2020 / / yorumsuz
İlişkiyi Canlı Hale Getirmenin Yolları

İlişkiyi canlı hale getirmenin yolları İlişkiyi canlı tutmak için daha hareketli bir evlilik için zaman zaman birbirinize özel saatler ayırmanıza olanak tanımalısınız.  İlişkide en ufak bir şeyde sinirlenmek yerine konuya farklı bakış açılarından bakmaya dikkat etmelisiniz. Karşınızdaki kişi sizden bir şey sakladığını hissettiğinizde ona hesap sormadan önce sizden ne sebeple böyle bir şey sakladığını partnerinize sakin bir şey şekilde söylemelisiniz. Aynı şehirde birbirinizi özlemek için biraz ayrı kalmak için birbirinize izin verin. Ayrıca da bu yöntemler sizin için her ilişkide inişli çıkışlı bir dönem daha kolay şekilde atlatmanıza olanak sağlar. Fakat ki ilişkiyi her daim canlı tutmak ve ilişkiyi bitirmemek için iletişimizin daha seviyeli ve anlayışlı geçmesinden kaynaklanır. Farklı bakış açılarına veya birbirinizin özel alanlarına saygı duymalısınız. Peki ilişkiyi canlı tutmak için ne yapmalı? Mutlu bir ilişki için ne yapmak veya yapmamak gerek?

İlişkide Her şeyi Eksiksiz Yaptığını Düşünmek

İlişkilerde genellikle çok rastladığımız cümlelerden olan senin için kendimi feda ettim cümleleri ilişkilerde bir süre sonra hesap sorma ve beklentiye girmeye sebep olmaktadır.  Bir ilişkide her şeyi siz yapıyormuş gibi görünmek pek de hoş bir durum olarak karşılanmaz. Bu sizi stres altına almaktan başka bir işe yaramayacaktır.

İlişkide en ufak bir şeyde sinirlenmek yerine konuya farklı bakış açılarından bakmaya dikkat etmelisiniz. Karşınızdaki kişi sizden bir şey sakladığını hissettiğinizde ona hesap sormadan önce sizden ne sebeple böyle bir şey sakladığını partnerinize sakin bir şey şekilde söylemelisiniz. Aksi durumlarda ise sık sık tartışmaya girmek ilişkinizin ömrünü kısaltmaya sebep olabilir.

İlişkilerde evliliklerde zaman zaman kendilerini dinleyebilecekleri yalnız hissetmeye ihtiyaç duyacakları bir alanları olmalı. Bu açıdan da arada partnerinizin arkadaşlarıyla buluşmasına veya siz olmadan aktivitelere katılmasına müsaade edin.  Bu durum da sürekli dip dibe olmak bir yerden sonra sizin de sıkılmanıza neden olacaktır. Bunun için birbirinizi özlemek ilişkiye renk katacaktır.

 

İlişkiyi Canlı Hale Getirmenin Yolları

Bir ilişki de olması gerek empatidir. Her zaman ilişkide çiftler mutlu olmak zorunda değiller fakat bir tarafın sıkıntılı olduğu zamanlarda üstüne gelmek veya ilgi beklemek ilişkinin durumlarını değiştiren durumlardır. Bu açıdan da partnerinizi kendi yerinize koyun.