İlişkiniz Ne Kadar Sağlam?

/ 8 Mayıs 2020 / / yorumsuz
İlişkiniz Ne Kadar Sağlam?

İlişkiniz ne kadar sağlam temellerle kurdunuz bunu hiç düşündünüz mü? Partnerinize her gün kur yapmak ve onun nasıl hissettiğini önemsemek aşkın iki kanıtıdır ve ilişkiyi canlı ve iyi tutmanın iki yoludur.

Balayı sürecinde aşk, deli gibidir. Her yer hep coşku ve tutku doludur. Bir yandan bu süreç bitince, olgun aşkın eşiğine geldiğiniz zaman, ilişkinizin bir geleceği olması için bilmeniz gereken belli konular vardır.

Herkes, bir başka çiftin ayrılacağını ön görmüştür, çünkü doğru açıdan bakılınca her şey daha net görülür. Fakat bir yandan konu sizin kendi ilişkiniz olunca umursamıyorsunuz

Her İlişkinin Temeli İletişimdir

Her ilişkinin temeli iletişimdir. Bir yandan bugünün tek eşli ilişkilerinde fazlaca olan iletişim eksikliği görebilirsiniz. Ne kadar vurgu yapsak az; iletişim, aşkın hala sürdüğünün en önemli işaretidir. Her şeyden öte, iletişim olmadığı sürece güven olmaz. Bu açıdan da samimi iletişimden olmalıdır.

Zamanı gelince hayır demeniz gereken şeylere evet demek, örneğin çocuk yapmak ya da evlenmek.

Bir başka insanı çok hoş bulmak, o kadar ki imkan bulsanız partnerinize sadakatsizlik yapacak olmak fakat bunu partnerinizle ile iletişime geçememek.

Partnerinizle konuşmadan, kendilerinde bazı şeyleri değiştirmelerini beklemek. Aklınızı okumalarını ve kendi kendilerine fark etmelerini beklemek. Bunlar birkaç adet çok zayıf iletişim örneğidir. Gerçek an gelince bunlar ciddi tartışmalara sebep olabilir. Partnerinizle iletişime geçmekten korkmanız için hiçbir neden yoktur. Ayrıca bir yandan bundan korkmak normaldir çünkü pek çok kişinin rol modelleri de bunda pek iyi sayılmazlar.

Her Şey Küçük Şeylere Bağlı

Aşkın en büyük kanıtlarından biri, küçük şeylerle ilgilidir. Bazı insanlar, insan içinde sevgisini göstermekte çok zorlanır. Bir öpücükten kaçınacak, sarılmak isterseniz engellemeye çalışacaktır ve belki onlara dokunmanıza engel olurlar.

Fakat gözleri çok şey anlatıyor olabilir. Belki öğle aralarında sizi arayıp sadece sizi düşündüğünü söylüyor ya da size flörtöz bir mesaj gönderiyor. Ev alışverişine çıkıp size sevdiğiniz çikolatadan ya da arada bir en sevdiğiniz meyvelerden getiriyor mu?

Bir insanı sevdiğinizi göstermenin çok sayıda yollar vardır bazıları bunu değişik yollarla gösterebilir.

İlişkiler her zaman emek istemek zorunda değildir, ancak  bazen rahata alışırsınız ve bilinçsizce o kişileri kazandığınızı zannedersiniz, o zaman küçük şeyler artık önemini yitirir? Gerçek şu ki o kişiyi her gün kazanmaya çalışmalısınız. Sonuçta hiçbir şey kesin değildir. İlişkinize özen göstermelisniz.

Onlar Hakkında Endişelenmek

Birini gerçekten sevdiğiniz zaman, o kişinin duygularını da önemsersiniz. O kişinin iyi olmasını, iyi hissetmesini istersiniz ve eğer iyi değilse onu dinlemeyi istersiniz v ve en azından derdini anlatmasına izin verirsiniz. Onun hakkında endişelenirsiniz.