İlişkide Tutku Nasıl Canlı Tutulur?

/ 7 Mayıs 2020 / / yorumsuz
İlişkide Tutku Nasıl Canlı Tutulur?

İlişkide tutkuyu heyecanı tekrar geri getirebilirsiniz. Monotonluk, birlikteliğe zarar verebilir. O açıdan da tutkuyu canlı tutmanın yolları vardır. Onları keşfetmek için yollar ve yöntemler denenmelidir.

İlişkide Tutkunun Neden Öldüğünü Bilmek Önemlidir

İkiniz de çok hızlı aşık olmuşsunuzdur ve birbirinizi tanımak için yada eski ilişkinizin boşluğunu doldurup doldurmadığınızı anlamak için kendinize yazık etmişsinizdir.

Partnerinizden daha iyi birini sevebileceğiniz çünkü partneriniz beklentilerinize değer vermiyor veya ilişkide daha yakın olmaya istekli değilsinizdir.

Başka biriyle iletişim halindesinizdir ve kontrolü kaybetmişsinizdir. İş arkadaşınız veya yakınınızdaki biri olabilir ve bu sizi sevgilinizden eşinizden soğutabilir.

Cinsel hayatınız size zevk vermiyor, tutku ile değil bunu sadece yapılması gereken bir şey gibi görüyorsunuzdur. Bunu yapmak o aksiyonu yaşayıp, içten okşayışları ve öpüşleri bırakmışsınızdır.

Birçok faktör ilişkide tutkuyu tetikleyebilir. Bunlardan en yaygın olanları monotonluk, ihanet ve cinsel tatminsizliktir.

İlişkide Tutku Nasıl Canlı Tutulur?

Gerçekten sebep sadece sıkılmanız, monotonluk ve aşırı rutinler ise, ilişkinizde tutkuyu canlı tutmanızın elbet de bazı yolları vardır.  

İlişkide Tutku: İletişim

Bir ilişkide en önemli nokta, partnerinizle nasıl hissettiğiniz hakkında konuşmaktır. İlişkiler iletişim olmadığı için biter. Günlük ev işlerinden, yapılması gereken alışverişten, iş ile ilgili konulardan ve çocuğunuzun ev ödevlerinden konuşmayın. Örneğin, en sevdiğiniz şarkılardan veya son zamanlardaki bir filmin konusundan konuşmalısınız.

Günlük Jestler

Tutkuyu heyecanı canlı tutmak için düşünceli dokunuşlar romantik kelimeler cezbedicidir. Biraz ilgi, tutku ve aşkı canlandırabilir.

Dikkat Dağıtıcı Şeylerden Kaçınmak

 Telefonunuzla ilgilenmeyin veya tüm zamanınızı bilgisayar başında geçirmeyin. Birbirinize zaman ayırmalı ve diğer zorunlulukları veya güncel sorunları bir süreliğine atın kafanızdan. İşten çıktığınızda iş ile bağlantınızı koparın birbirinize zaman ayırın.

Birbirinizi Övmek

İlk zamanlardaki randevularımızda, karşımızdakini etkilemek için estetik görünmeye önem veririz. Fakat çoğu insan ilişkideyken görüntüsüne zaman ayırmamaya başlıyor. Bazı çiftler ise birbirlerine asla iltifat etmiyor. Partnerinizi basit iltifatlar ve övgüler ile mutlu edebilirsiniz.

Tutkuyu canlı tutmak için pohpohlanmanın da gerekiyor. Bu partnerinizin kendini özel hissetmesini sağlayacaktır.

Duygusal Yaraları Çabuk Onarın

İlişkinizde tutkuyu canlı tutmak istiyorsanız, birbirinize küsmeyin, , ayrı odalarda uyumayın, bunların yerine iletişim kurun. Tavrınızın partnerinizin sizden soğumasına neden olmasına izin vermeyin. Düşmanca bir tavır sergilemeyin.

Yatakta Eğlenin

Erotik danslar etmek ve çekici iç çamaşırları giymek gibi şeyler cinsel hayatınıza heyecan getirebilir. Biraz hayal gücünüzü kullanarak yapabileceğiniz birçok şey vardır.

Cinsel İsteklerinizi Konuşun

Size nasıl dokunulmasını istediğinizi, hassas noktalarınızı paylaşın ve denemek istediğiniz yaramaz sözcükleri onun kulağına fısıldayın.

Cinsellikte sadece birleşme anı değil, birbirinizi öpmek, birbirinize dokunmak, konuşmak ve birbirinizin gözlerine bakmak da bura da önemli.