İlişkide Güvensizlik Sorunu Nasıl Çözülür

/ 7 Eylül 2020 / / yorumsuz
İlişkide Güvensizlik Sorunu Nasıl Çözülür

Geçmişte yaşanmış olan veya partnerinizle yaşadığımız bazı problemler güvensizlik sorunu ile ilişkiyi zedeleyebilir. Bir ilişkinin en büyük problemi ve ilişkiyi bitirme raddesine getiren önemli konulardan biri de güvensizliktir. İlişkide çiftlerin de o özel çizgiyi aşmaları, birbirlerini kontrol altına almaya çalışmaları hatta empati yetisini çürüten güvensizlik nasıl atlatabileceğiniz konusunda yardım edeceğiz. İlişkide güvensizlik sorununu çözmek isteyenlerdenseniz bu maddeleri incelemelisiniz.

Eşiniz veya sevgilinizle her ne yaşadıysanız yaşayın aklınıza takılan soru işaretlerinden kurtulmak için her zaman konuşun ve iletişim kurun. Erkekler düz mantıktır. Eşinizden rahatsız olduğunuz bir konu var ise veya siz bir şey söylemeden işi çözmelerini beklemeyin. Şayet ki telefonunu ters çeviriyorsa veya evin içerisinde bir yerlere giderken telefonunu da yanında götürmesi sizi sinirlerinizi bozuyorsa bu konuyu açık net şekilde söyleyin.

 Bir ilişkide kaybetme korkusu yaşıyorsanız aranızda çok büyük bir kırgınlıklar var ise bir sorun var demektir. Kaybetme korkusu sizin kontrolü elinize almak için her yolu denemeniz demek bu da sizi ilişkide diktatör biri haline getirir. Geçmişte aldatılmış olabilirsiniz bundan dolayı da yeni ilişkinizde aynı şeyleri yaşamamak için kendiniz gibi davranmadan uzaklaşmanıza sebep olabilir. Her şeyi oluruna bırakın şayet ki biri sizi gerçekten üzdüyse veya üzüyorsa hayatınızda barındırmayın ya da anı yaşayarak kendinizi canlı tutun.

Birbirinizin Özel Alanına Girmeyin

İlişkide düşünüp devamlı olarak kurmak yerine aranıza bir çizgi çekin ve birbirinizin özel alanına daha dikkatli ve izin isteyerek girmelisiniz. Partnerinizle ayrı zaman geçirebileceğiniz vakitler olmasına müsaade edin. Kendi arkadaşlarınızla görüşün veya tek başınıza sevdiğiniz bir aktivite kurun. İlişkide devamlı olarak dip dibe olmak bir zaman sonra kafanızda farklı şeyler çıkmasına çizilmesine zemin hazırlayabilir.