İlişkide Ayrılık Zamanını Nasıl Anlarsınız?

/ 6 Ekim 2019 / / yorumsuz
İlişkide Ayrılık Zamanını Nasıl Anlarsınız?

Ayrılık zamanı yaklaşmaya başladığında insanlar, ister istemez gerek karşı tarafın hareketlerinden gerek davranışlarından ve konuşmalarından durumu anlamaya başlar. Çoğu zaman insanlar bunu anlasa da konduramaz ve yanlış düşündüğünü zanneder. Ayrılık zamanı yaklaştıkça çiftlerin birbirine olan davranışları ve söylemleri de değişmeye başlar. Bu söylemler, kimi zaman kırıcı olabilecek boyutlara kadar ulaşabilir. Yaşanan en küçük olay bile büyütülerek sorun yapılmaya başlamış ise ilişkinizde çözülmeyen bir noktaya doğru sürükleniyorsunuz demektir.

İlişkide taraflar birbirine olan saygısını yitirdiği zaman o ilişkinin yürümesi çok mümkün değildir. Bu nedenle ilişkilerde saygıyı hiçbir zaman kaybetmemeye özen göstermelisiniz. İlişkide her insanın farklı bir birey olduğu unutulmamalı, “biz” vurgusunun yanında her insanın kendine özel bir yaşantısının da olabileceği kabul edilmelidir. Bu şekilde çiftler, birbirine karşı daha anlayışlı davrandığı durumlarda ilişkilerin ömrü de daha uzun olur. Ayrılık zamanı yaklaştıkça en ufak sorunlar bile aşılmayacak kadar büyük sorunlar haline getirilip büyütülebilir.

Karşınızdaki insanın sizin hayatta attığı adımlara saygı duymasını ve bunu engelleyecek derecede müdahalede bulunmamasını istiyorsanız siz de ona göre hareket etmelisiniz. Hayatınıza alacağınız kişinin sizi olduğunuz gibi kabul ederek sevmesi oldukça önemlidir. Eğer karşınızdaki insan sizi sevmek için değişmenizi bekliyor ve sizi değiştirmek için çaba gösteriyorsa ondan olabildiğince uzak durmalısınız. Hayatınızı zora sokacak ve sizi yıpratacak insanları hayatınızdan uzak tutmalı ve size saygı duyan insanlarla yolunuza devam etmelisiniz.