Hızlı Resim Yükleme Siteleri

/ 1 Kasım 2018 / / 2 Yorum
Hızlı Resim Yükleme Siteleri

Günümüzde mobil ve bilgisayar üzerinde randımanlı olarak resim yükleyen siteler gittikçe artmaktadır. Bu da pek rekabet olmayan bu dalda rekabeti gittikçe arttırmaktadır. Bildiğimiz üzere rekabetin olduğu yerde kalitede olur. Sosyal medya sitelerinde ve özellikle forumlarda resim linkleri sıklıkla paylaşılıyor. Peki resim yükleme sitelerinin en büyük özellikleri nedir?

  • Yüklenen 2-3 mb ya da 4-5 mb lık resimleri genel olarak link çıkışlı verdiği için daha hızlı bir şekilde görünmesini sağlar.
  • Erişim daha hızlı sağlanır. Başka bir kişiye resmi atmak yerine, direkt linki attığında karşı tarafın bu alt yapıyı karşılıyor mu? Karşılamıyor mu? gibi bir endişesi olmaz.
  • Yer kaplama ve silinme olanağı olmaz.

Flash resim siteleri genelde 3 çeşit resim uzantılarını link üzerine çevirir. Bunlar Jpg, Png ve Gif uzantılarıdır. Bu uzantıların seçilme nedeni gayet kullanışlı ve genel olarak çoğu bilgisayar ve mobil uygulamalar bu uzantıları karşılıyor olmasıdır.

Resim yükleme sitelerinde site hızlılıkları çok önemlidir. Özellikle mobil uygulamalarında maximum 4-5 mb lık bir resim en fazla 2 saniye içerisinde yüklenmesi gerekiyor. Bu özellikler bilgisayarda maximum 1 saniye kadardır. Bunun üzerinde beklemelerde eğer bilgisayarınızda problem yok ise site sunucu hızlarıyla alakalı bir durumdur.

Hızlı Resim Yükleme Siteleri (2 Yorum)

  1. Bu hızlı resim yükleme siteleri fikrini kim nasıl buldu? Gerçekten de çok başarılı bir proje olmuş. Makalede de yazdığı gibi bizi bir çok gereksiz şeyden kurtarıyor. Ayrıca sitenizi de çok beğendim.

  2. Uzun zamandır burayı kullanıyorum ben… Oldukça memnunum ve diğer sitelerdeki sorunların hiçbiri ile karşılaşmıyorum. Ayrıca Avrupa’dan giriş yapanlarda sıkıntısız bir şekilde resimleri açabiliyor.