Her Zaman Nasıl Mutlu Olunur? Mutlu Olmanın Püf Noktaları

/ 27 Temmuz 2019 / / yorumsuz
Her Zaman Nasıl Mutlu Olunur? Mutlu Olmanın Püf Noktaları

“Mutluluk bir kader değil seçimdir” der bir düşünür. Herkes mutluluğu seçmek isterken neden daha zor ve daha kötü olan bir seçim yapar ve mutsuzluğu seçer ki? Buna neden olan etkiler şöyle dursun, neden bunların hepsine rağmen insan daha fazla huzur aldığı, daha fazla tat aldığı ve dahası daha fazla ihtiyacı olan mutluluğun peşine düşmez ki? İşte biz de bu yazımızda, size mutluluğun bir kader değil ve gerçekten bir seçim olduğunu ifade etmek istiyoruz. Bundan sonra her zaman mutlu olacak ve butlu kalacaksınız. İşte mutluluğun püf noktaları…

Mutlu Olmak İçin Yeterince Şeye Sahipsiniz

Sevdikleriniz, sahip olduklarınız, maneviyatınız ve sevginiz, kısacası mutlu olmak için aslında çok şeye sahipsiniz. Görmek istediklerinizin değil, gördüklerinizin peşinden koşun. Sahip olmak istedikleriniz için değil, sahip olduklarınız için gayret edin. Mutlak doğruyu değil, doğru bildiklerinizi tercih edin. Ve dahası, sizden çok daha kötü durumlarda olanların yerine koyun kendinizi. Evlerini barklarını bırakmak zorunda olanları, savaş psikolojisini ve kaybettiklerini arkada bırakarak yeni yaşamlara ayak uyduranları, dini, siyasi veya herhangi bir seçimi için cezalandırılanları… Hiç kimsesi olmayanları mesela… Ya da kimsesi olup “kimsesiz” olanları. İşte tüm bunların hepsi, esasında sizin mutlu olmanız için gerekli tüm herşeye sahip olduğunuzu gösteriyor.

Peki hala siz mutlu olmak için daha fazla şeye mi ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz? Daha fazla paraya mı? Veya daha büyük ve gösterişli bir eve mi ya da son model arabaya? Bilmelisin ki, para ne kadar fazla olursa olsun bir sonu vardır. Bilmelisin ki, içerisinde sadece sen varsan bir ev ne kadar büyük olursa olsun esasında çok küçüktür. Ve yine bilmelisin ki; ne kadar son model bir arabanız varsa da bir süre sonra artık son model özelliğine yitirecektir. Sevgi ve aile ise, hiçbir zaman ne biten, ne küçülen ne de eskiyen bir kavramdır. Bu yüzden, önce sevdiklerinize yeterince zaman harcamayı bilin ve buna göre hayatınızı şekillendirin. Elinizden kayıp gittiği zaman, ok bir daha geri dönüp yerine gelmeyecektir.!