Hassas Gözler İçin Makyaj İpuçları: 10 Basit İpucu

/ 12 Ekim 2019 / / yorumsuz
Hassas Gözler İçin Makyaj İpuçları: 10 Basit İpucu

Tahriş, hassas gözleri olan kişilerce yaşanan yaygın bir sorundur. Bu problem, günlük işleri zor ve bazen yönetilemez hale getirebilir. Hassas gözlere sahip kadınlar için göz makyajı yapmak yetenek gerektiren bir iş olabilir. Makyaj düzgün uygulanmazsa, göz kızarıklığı, tahriş ve kaşıntı gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Hassas gözler için makyaj ipuçları bu sorunlardan uzak kalmanıza yardımcı olacaktır.

 Burada, gözlerin yukarıdaki sorunlardan uzak kalması için göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç pratik ipucu veriyoruz.

 1. Makyaj Fırçalarınızı Temizleyin:

 Hassas gözler için en önemli ipuçlarından biri, fırçalarınızı düzenli olarak temizlemeniz gerektiğini her zaman aklınızda bulundurmanız gerektiğidir. Fırçaları kullanırken kir biriktiği için temiz olmayan fırçaların kullanılması göz enfeksiyonlarına neden olabilir. Fırçaları yumuşak bir sabun veya şampuan kullanarak temizleyin ve temiz bir bez veya havlu üzerinde kurumaya bırakın.

2. Krem Far Kullanın:

 Hassas gözlere sahip kişilerin her zaman toz göz farı ile ilgili bir sorunu vardır. Krem farlar , toz farlar gibi dökülmediklerinden daha uygundur. Ayrıca ışıltılı göz farlarından uzak durmanız gerekir, çünkü hassas gözlerinizi daha da tahriş ederler.

 3. İç Göz Çizginize Kalem Sürmekten Kaçının:

 Birçok makyaj sanatçısı, daha büyük görünmelerini sağlamak için iç göz çizgisine beyaz kalem sürmenizi önerir. Bu iyi görünecek, fakat ne yazık ki hassas gözlere sahip insanların iç gözünü kaplamaktan kaçınmaları gerekir. Hassas gözlü insanlar her zaman kirpik çizgisinin dışında bir astar veya kalem kullanmalıdır.

 4. Hassas Gözler İçin Üretilen Makyaj Ürünlerini Tercih Edin:

 Hassas gözleriniz varsa endişelenmenize gerek yoktur, hassas gözler için en iyi göz makyajını uygulayabilirsiniz. Günümüzde bazı markalar, özellikle hassas gözleri olanları hedef almak için ürünler üretmektedir. Ancak bu tür ürünleri seçerken hala dikkatli olmalısınız. Size en uygun olanı bulana kadar bazı markaları deneyin.

 5. Genellikle Ürünlerinizi Değiştirin:

 Uzun süre kullanmadığınız göz makyajı ürünlerinizi atın. Bunu yapmak hassas gözlerinizi korumak için gerçekten yardımcı olacaktır. Onları temiz tutsanız bile, bakterilerin makyaj ürünlerinize girme riski her zaman vardır. Göz tahrişlerini azaltmak için özellikle göz makyaj ürünlerinizi sık sık değiştirmek en iyisidir.

 6. Uygun Kapatıcı ve Fondöten Seçimi Yapın:

Kapatıcılar ve fondöten, makyajınızı sadece sabitlemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hassas cildinizle göz çevreniz arasında bir kalkan görevi görür. Göz bölgesi için sıradan olanlardan daha yumuşak ve pürüzsüz olan uzman kapatıcılar ve fondötenler vardır. Ayrıca, doğru ürünleri seçerek ve cildinize nazikçe uygulayarak hassas cildinizi koruyun.

 7. Maskara Seçimine Dikkat Edin:

 Kirpiklerinizi uzatmak için formüle edilmiş maskara kullanmaktan kaçının çünkü bu maskaralardaki lifler hassas gözlerinizde tahrişe neden olabilir. Bazı insanlar kirpik boya seti kullanmak ister. Kullanmadan önce mutlaka bir test yapılması tavsiye edilir.

 8. Hijyen ve Nazik Dokunuş:

 Hassas gözlere her zaman nazik bir şekilde dokunulmalıdır. Temiz fırçalar kullanmanın yanı sıra, göz makyajını uygulamadan önce daima ellerinizin temiz olduğuna emin olmalısınız. Tahriş edici maddeler gözlerinize kolayca bulaşır, bu nedenle hijyenik olmak bu tür sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Ayrıca, makyajınızı çıkarırken ve uygularken gözlerinizi ovmaktan kaçının.

 9. Makyajınızı Temizlemeyi Hiçbir Zaman İhmal Etmeyin:

 Birçoğumuz makyajımızı çıkarmayı sık sık unuturuz ya da bunu yapmaya üşeniriz. Fakat hassas gözleriniz varsa bu böyle olmamalıdır. Hassas gözler için makyaj ipuçları arasında en önemlilerinden biri makyajın temizlenmesidir. Hafif bir temizleyici kullanarak veya makyaj temizleyicisi ile gözlerinizdeki tüm makyajı çıkarmayı hiç bir zaman atlamamalısınız. Makyajınızı temizleyerek gözlerinizi, içine giren her türlü enfeksiyon veya kirden korursunuz.

10. Farklı Renkler Seçin:

 Bazı insanlar belirli pigmentlerin gözlerde farklı tepkiler verdiğini tespit etmiştir. Öyleyse, koyu siyah renkli eyeliner kullanıyorsanız, hassas gözleriniz için bir fark yaratıp yaratmadığını görmek için açık veya koyu kahverengi gibi açık tonları deneyin.

 Hassas gözleriniz için en uygun ürünü bulmak birçok deneme yapmanızı gerektirir. Bu teknikleri, önlemleri ve temizlik adımlarını izleyerek hem güzelliğinizi hem de göz sağlığınızı koruyabilirsiniz. Alacağınız ürünlerin göz yapınıza uygun ve kaliteli ürünler olduğundan emin olun. Bu pratik, hassas gözler için makyaj ipuçları sizi birçok sorundan koruyacaktır.

Tavsiye

Babalar Günü Ne Zaman Kutlanır