Güneş Lekeleri Nasıl Gider

/ 27 Şubat 2021 / / yorumsuz
Güneş Lekeleri Nasıl Gider

Güneş Lekeleri Nasıl Gider sorusu güneş lekesi daha çok insanlarda burun, yanaklar ve ellerinizin arka bölümlerinde görülmektedir. Bu lekeler ilk olarak kaşıntıya neden olur. Daha sonra ise pul pul dökülmeye başlamaktadır. Peki, güneş lekelerinden kurtulma yöntemleri nelerdir? Cildiniz üstünde yer alan güneş lekeleri, güneşin zararlı olarak bulunan ultraviyole (UV) ışınlarına doğrudan ve uzun süre maruz kaldığınız zaman ortaya çıkmaktadır. Hassas teni bulunan insanlar üzerinden güneş lekesi olma olasılıkları daha yüksek oranla görülür. Bazı kişilerin güneş alerjileri ortaya çıkabilir. Bu da daha fazla güneş lekesine neden olabilir.

Güneş Lekeleri Nasıl Gider

Güneş ışınlarına sürekli olarak maruz kalma durumu sıklıkla gözlemlenmektedir. Bu süreyi azaltmak koruyucu bir önlem olarak yer alır.

Sert Davranmayın

Fırça gibi sert ürünleri bu dönemde kesinlikle bırakmanız gerekmektedir. Vücut üzerinde uygulanmak istenen agresif sürtünme oluşturabilir ve bu konu melanin hücrelerine ciddi zarar verebilir. Cildin aşırı şekilde ısınması pigment hücrelerinin ortaya çıkmasına neden olur. Cildin iç sıcaklık oranlarını artırabilecek buhar odaları ve saunadan kaçınmalısınız.

Hızlı Hareket

Güneş lekeleri ortaya çıkmadan önce güneş olduğu esnasında hızlı şekilde hareket etmek son derece önemlidir. Deri hücrelerinin bellekleri yer almaktadır. Bu nedenle geç kalırsanız onlardan uzaklaşamazsınız.

Makyaj Seçimi

Renk değiştirmeye eğilimli olan cilt tiplerine, gündüz saatlerinde makyaj yapmamanız önerilir. Ayrıca makyaj yapmak zararlı UV ışınlarına karşı koruma sağlamaktadır.

Dışarıya çıkmadan ilk olarak, cildinizin zararlı güneş ışınlarından en iyi şekilde korumak için gün içerisinde 15 SPF deresi yer alan bir güneş koruyucu kremi uygulamanız uzmanlar önerilir.

Tavsiye

Steem Coin Kazanmanın 5 Yolu