Güneş Kremi Neden Kullanılmalı

/ 5 Eylül 2020 / / yorumsuz
Güneş Kremi Neden Kullanılmalı

Yaz mevsimlerinde pek çok insan sokağa güneş kremi sürmeden çıkmaktadır. Ancak ki yanlış olan bu durumun belli sonuçları vardır. Örneğin, cilt lekelerinin oluşmasının temel sebebi ise güneşe korunmasız çıkmaktır. Bu ve bunun gibi olumsuz sonuçlar ile de oluşmaması için her zaman güneşe korunarak çıkılmalı ve mümkünse öğle saatlerinde özellikle yaz aylarında dışarı çıkılmaması önerilir.

Sadece yetişkin kişiler değil, tüm çocuklar da güneşe çıkmadan önce güneş koruyucusu ile çıkmalıdır. Ebeveynler bu anlamda bilinçli davranmalı ve özellikle güneşin tam tepede olduğu saatleri dışarıda olmamalıdır. Güneş kremi kullanarak, güneşin bütün yan etkilerini yok etmek olmaz ama en aza indirmek çoğu olumsuzluğu ortadan kaldırabilirsiniz. Güneş kremi seçerken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Öncelikle içerdiği koruyuculuk faktörü, dikkat edilmesi gerekenler vardır.

İkinci olarak su bazlı ya da su geçirmez olarak bilinen bir ürün mü, yoksa su ile temas da direkt olarak silinen bir ürün mü istendiğinize önceden karar veriniz. Doktorlarda tüm güneş korucuyu ürünlerin su geçirmez olmasına ve bu ürünlerin tercih edilmesine dikkat çekmektedir. Bunun sebebi ise de gün içerisinde olası terlemelere karşı güneş koruyucu ürünlerin silinmemesi ve etkisini hala korumasıdır. Bunun dışında, denize ya da havuza her girildiğinde güneş kreminin silinmesi, suyun içerisindeyken daha fazla güneş ışınına maruz kalmak anlamına geldiği için asla su ile temasında silinen ürünler uygulanmaması önemlidir. Özellikle, küçük çocuklar için güneş kremlerinin su geçirmez olması ve tam faktörlü koruma özellikli olması gerekir.

Güneş Kremi Kullanmamanın Doğurduğu Tehlikeler

Güneş Kremi Cilt Kanserini Önlüyor

Güneş kremi kullanmamanın doğurduğu tehlikelerin başında cilt lekeleri vardır. Ayrıca da kanserine engel olmaktadır. Cilt kanseri güneş ışınları sebebi ile oluşmaktadır ve tedavisi uzun ve zorlu geçmektedir.  Bu sebeple de özellikle hassas ciltli kişilerin güneş kremi kullanmadan dışarıya çıkması ve güneşte kalmamalı.