Günde 500 Kalori Yaktıran 7 Egzersiz

/ 13 Ocak 2020 / / yorumsuz
Günde 500 Kalori Yaktıran 7 Egzersiz

Fazla kilo ve obezite günümüz insanlarının en büyük belası, fazla kilolarından muzdarip olan bireyler fazla kilolarını atabilmek için çeşitli diyetler ve egzersizler denese de başarılı olamıyor. Diyet listeleri kişiler özel olarak hazırlanır bu nedenle ablanızın abinizin yaptığı diyetler sizin için uygun olmayabilir. Ayrıca egzersiz programı da kişiye özel olmalıdır. Kişiye özel olmayan egzersiz programları zaman içinde bıkkınlığa neden olarak diyeti bozmasına neden olabilir. Bu yazıda sizlere 500 kalori yaktıran 7 egzersizden bahsedeceğiz.

Yürüyüş

Kilo vermeye çalışan birini yapabileceği en keyifli egzersizlerden biri. Uygulama için herhangi bir para ödeme zorunluluğu ve alann kısıtlamasının olmaması nedeniyle yapılabilecek en keyifli ve en ucuz sporlardan birisidir. Yürüyüş yaparak 80 kilo ağırlığındaki herhangi biri 1,5 saate 500 kalori yakabilir. Bu rakam en az 7 kilometrelik bir yürüyüş için geçerlidir.

Koşu

Kısa sürede sonuç alabileceğiniz faydalı egzersiz programlarından biridir. Günde 45 dakika koşarak ortalama 500 kalori yakmanız mümkündür. Koşu da her yerde yapılabilen ve ucuz maliyetli sporlardandır. Koşu için sağlam ve kaliteli bir adet ayakkabı yeterli olmaktadır. 8 kilometre hızla yapacağınız bir koşu size saate 700 kalori harcatabilmektedir.

Bisiklet Sürmek

Ortalama bir salonun 1 yıllık ücretindenn çok daha az bir ücrete sahip olan bisiklet, kilo vermede kullanılabilen müthiş bir araçtır. Hem kilo verme hem de ulaşım amaçlı sizlerde bisiklet kullanabilirsiniz. 80 kilo ağırlığında ki ortalama biri 15 kilometre hızla bir saat bisiklet sürdüğünde ortalama 500 kalori yakacaktır.

İp atlamak

Oldukça kalori harcatan bir egzersiz olan İp atlamak size 40 dakikada 500 kalori harcatır. Fazla tembellik etmeden her 2 dakikada bir en fazla 30 saniye ara verilerek yapılan ip atlama sporu 40 dakikada 500 kalori yakar.

Zıplamak

Nefes nefese kalmanızı sağlayacak bir egzersiz olan Zıplamak, 40 dakikada 500 kalori harcatabilmektedir.

Ev Temizliği

Harıl harıl yapılan bir ev temizliği 2 saate 500 kalori harcatabilmektedir.

Eliptik Bisiklet

En ağır seviyede yapılacak eliptik bisiklet egzersiz size 40 dakikada 500 kalori harcatabilir.

Tavsiye

Karabiberin Olumlu Etkileri