Gün Boyu Enerjik Kalmak İçin Yapılması Gerekenler

/ 10 Mayıs 2019 / / yorumsuz
Gün Boyu Enerjik Kalmak İçin Yapılması Gerekenler

Gün boyu enerjik kalmanın birinci anahtarı gün boyu hareket edebilmekten geçer. Eğer işiniz gereği sürekli oturuyorsanız o zaman en azından günde yarım saat kadar yürüyüş yapmanız gerekir. Fakat yürüyüş yapmada önemli olan sadece haftada birkaç defa yürüyüş yapmak değildir. Her gün düzenli olarak aynı saatlerde yürüyüş yapmanız vücudunuzun bir makine gibi işlemesini sağlar.  

Enerjik kalabilmenin diğer bir yolu ise gözlerinizi zaman zaman dinlendirmekten geçer. Bunu yapmak için illa gözlerinizi kapatmanıza gerek yok. Yapmanız gereken sürekli yaptığınız işi bırakıp 10 ya da 15 dakika kadar başka bir şeyle meşgul olmaktır. Örneğin bir arkadaşınız ile kahve içip sohbet edebilirsiniz. Fakat ne yaparsanız yapın pozitif enerji alabileceğiniz bir aktivite ya da kişiyi seçin.  

Eğer işiniz gereği sürekli oturuyorsanız bu yüzden bedeniniz yorulacaktır. Bu yüzden bedeninizi ister otururken isterseniz de ayakta sağa ve sola doğru esnetin. Bunu daima yapmayı alışkanlık haline getirin bu sayede vücudunuz yorulmaktan kurtulacak sizde işlerinize tam sürat devam edebileceksiniz.