Göz Altı Torbaların Oluşumu ve Tedavileri

/ 21 Aralık 2019 / / yorumsuz
Göz Altı Torbaların Oluşumu ve Tedavileri

Vücudun diğer bölgelerine göre çok daha ince olan, gözaltı derisi yaşlandıkça sarkmaya başlar. Göz kapaklarını destekleyen kaslarda bozulma nedeniyle gözleri destekleyen yağ kesecikleri fıtıklaşır öne itilir ve gözaltı torbaları oluşur. Gözlerde geçmeyen bu şiş görüntü kişinin kendisini kötü hissetmesine neden olabilir.

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

İlerleyen yaşla birlikte gözaltındaki yağ dokusunda sıvı birikmesi ve genetik çarpanlar gözaltı torbalarına neden olabilmektedir. Ayrıca yanlış beslenme ya kronik rahatsızlıklar gibi farklı nedenlerden de kaynaklanabiliyor olabilir. Yaş aldıkça gözaltındaki deride incelmeye bağlı oluşan sarkmalar zaman için deri fazlalığı gözaltı torbaları, gibi çeşitli sorunlar oluşabilmektir.

Blefaroplasti: Gözaltı Torbaları İçin En Etkili Çözüm

Gözaltı torbaları için önerilen en etkili yöntemlerden biri olan (Blefaroplasti,) Alt göz kapağında sınırlı bir miktarda deri ve sınırlı miktarda fıtıklaşmış doku çıkarılmaktadır. İşlem bir saat sürer ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Alt göz kapağı ameliyatında gen yaş grubundaki hastalar için bu işlem gözün görünmeyen bölümünden yapılır. 1. Ayın sonunda herhangi bir iz kalmadan, en güvenli şekilde yüksek başarı elde edilir.