Geceleri Bu Yemekleri Yemek Kilo Aldırmıyor

/ 8 Ağustos 2020 / / yorumsuz
Geceleri Bu Yemekleri Yemek Kilo Aldırmıyor

Gece uyumadan evvel yenen yemek kilo yapar mı? Vücut için zararlı mı? Bu gibi soruların cevabını aslında az çok tahmin ediyorsunuz. Gece saatlerinde acıkmanın en temel nedenlerinden biri gündüz saatlerinde düzenli beslenmemektir. Bu sebeplerden ötürü de sindirim sorunları, uykusuzluk ve kilo alımı gibi pek çok seçenekle karşılaşabilirsiniz. Fakat burada önemli olan ne yediğinizle ilgilidir. Gece yatmadan önce acıkırsanız, kilo aldırmayan ve sindirim problemlerine neden olmayan yol açmayan besinlerden tüketebilirsiniz. Yumurtalar esansiyel amino asitler içeren protein kaynağıdır ve yediğiniz an hızlı bir şekilde tok hissettirir. Gece acıktığınız da en iyi seçim haşlanmış yumurta olacaktır.

Omletler veya çırpılmış yumurtalar da iyi bir akşam yemeği seçeneğidir. Fakat pişirirken minimum yağ seviyesinde tutmaya özen gösterin ya da hiç yağ eklemeyin. Sebzeleri kullanarak harika bir öğün de yapabilirsiniz. Peynirin küçük bir kısmı sadece yaklaşık 100 kaloridir. Fakat içinde bulunan triptofan ve süt proteini kazein sizi mutlu hissettirecektir ve fayda sağlayacaktır.

Özellikle uyumadan önce peynir tüketmeniz kas sağlığınızı korumaya destek olacaktır. Yanında ise melatonin bakımından bol olan birkaç üzüm yiyerek, uykunuzu daha kaliteli bir gıda tüketmiş olursunuz.

Tavuk yerine hindi tercih edin. Gece uyumadan önce daha ağır bir yemek tercih edecekseniz, gerçek bir triptofan ve protein bakımından oldukça çok olan sağlıklı olan hindi eti tüketebilirsiniz. Tavuk eti yerine hindi eti yemeniz sindirimi daha kolay hale Humus ve sebze çubukları. Humusun temel besini nohuttan oluşuyor. Bu lezzet, B6 vitamini ve serotonin sentezi açısından oldukça bol olan gıdalardan oluşur. Gece geç saatte atıştırmalık yemeye karar verirseniz, bu sağlıklı lezzeti salatalık, kereviz, kabak ya da havuç çubukları ile tüketmeyi de ihmal etmeyin. Haşlanmış mısır gece geç saatte bir atıştırmalık için konserve mısır yerine haşlanmış mısır yemek daha sağlıklı olacaktır