Geç Saatte Yenebilecek Kilo Aldırmayan Besinler

/ 10 Eylül 2019 / / yorumsuz
Geç Saatte Yenebilecek Kilo Aldırmayan Besinler

Unutmayın, bahsedilecek olan gıdalar, en azından midede hafif olan ve fazla şeker veya baharat içermeyen atıştırmalıklar olacak. Onlar da karmaşık karbonhidrat ve proteinler olacak çünkü uyumanıza yardımcı olacak besinlerdir.

1. Yüksek Lifli Tahıl

Çalışmalar, lif ve daha iyi uyku arasındaki korelasyonu daha fazla gösteren görünmeye başlıyor. Sadece daha iyi uyku değil, rüyasız bir durumda olan uyku. Bu, en derin uykunuzdayken bir uyku halidir.

Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Lif, vücudunuzda daha yavaş sindirir, böylece uyandığınızda olabileceğiniz kadar aç olmayacaksınız, bu da her zaman olumludur. Kimse zaten açlıktan uyanmak istemiyor.

Gıda hakkında endişelenmenize gerek olmayacak çünkü popüler inancın aksine, yatmadan hemen önce yediğiniz her şey vücudunuzda yağ olmaya devam etmez.

2. Dondurulmuş Meyveler

Meyve günün herhangi bir saatinde olması harika, ama geceleri yemek için bir şey gerekiyorsa, bu en iyi seçeneklerden biri olabilir. Yine de donmuş meyve olduğundan emin olun. Konserve veya bazı şekerli şurup meyve yarardan çok zarar verebilir.

Onlar da düşük yağ, kalori nispeten düşük ve vitamin ve mineraller vücut için gerekli olan ton var.

Eğer şeylerin tatlı tarafı hoşlanan bir gece snacker iseniz, meyve harika bir alternatiftir. Çoğu meyve herhangi bir tatlı dişi tatmin edebilir ve oldukça dolgulu olabilirler.

Sadece dondurulmuş meyvelerle sınırlı olduğunuzu düşünmeyin, taze meyveler de harika. Dondurulmuş meyveler daha iyi seçeneklerdir, çünkü açıkçası herhangi bir taze meyveden biraz daha uzun sürecektir.

3. Yunan Yoğurdu

Bu büyük bir kalsiyum kaynağıdır ve bir ton protein içerir. Ayrıca her zaman ertesi güne kadar yakmak mümkün olmayacaktır bir gıda için bilmek iyi bir şey yağ, düşüktür.

Yunan yoğurtunun yüksek protein içeriği size dolu olma hissi verecektir. Eğer yanlışlıkla yemek olmayabilir bu yüzden bu sabah içine üzerinde taşıyabilir.

Yunan yoğurtunun düşük sodyum içeriği de faydalıdır. Çok fazla sodyum olması vücudunuza zararlı olacak. Sodyum içinde biraz yüksek olan bir diyet, yolda hipertansiyona ve kalp hastalığına yol açabilir.

4. Krakerler

Bu, yediğiniz kraker türüne bağlı olarak çok fazla fayda sağlayabilen bir atıştırmalıktır.

Bir çeşit tam tahıllı kraker almanızı öneririm. Onlar banyoda küçük bir sorun yaşıyorsanız, büyük ölçüde yardımcı olabilir, lif bir sürü içerir. Etki hemen olmayacak, bu yüzden herhangi bir uykuyu mahvetmek için endişelenmenize gerek kalmayacak.

Çok tahıllı krakerlerde ayrıca enerji üretiminde önemli bir rol oynayan demir bulunur. Buda gün boyu daha enerjik kalmanızı sağlar.

5. Patlamış Mısır

Patlamış mısır çok düşük kalorili, özellikle herhangi bir tereyağı olmadan az yağlı bir tür aldığınızda.

Herhangi bir tereyağı olmaması, bu atıştırmanın sağlıklı olmasını gerçekten sağlayacak büyük bir faktördür. Tereyağı temelde yağdan başka bir şey değildir ve fark edebileceğinden çok daha fazla kalori ekler.

Patlamış mısır da şaşırtıcı derecede iyi bir lif kaynağıdır. 3 bardak patlamış mısır, 1 fincan kahverengi pirinç ile aynı miktarda lif içerir. Doğru patlamış mısır almak önemlidir. Az yağlı patlamış mısır tercih edin. Tereyağı olmayan patlamış mısır tercih edin. Tereyağı söz konusu olduğunda kendinizi